Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Vedenie profiligy pripravuje zníženie počtu divízií

Sportnet|Publikované 26. dec 2006 o 23:00

NHL čakajú v blízkej budúcnosti zrejme ďalšie zásadné zmeny. Vedenie profiligy pripravuje zníženie počtu divízií zo šiestich na štyri, o čom už

rokovali predstavitelia poltucta klubov s komisárom Gary Bettmanom.

Návrh, o ktorom sa bude hlasovať zrejme počas januárovej exhibície All Stars, musia schváliť dve tretiny z tridsiatich guvernérov. Navrhovanou redukciou sa zníži počet divízií zo súčasných šiestich na štyri, ktoré naďalej budú tvoriť Východnú a Západnú konferenciu. V každej konferencii ostane 15 tímov, pričom jedna z divízií bude 7-členná a druhá 8-členná. Dva najlepšie tímy z každej divízie budú mať zaistenú účasť v play off, ďalšie štyri miestenky získajú v každej konferencii tímy s najvyšším bodovým ziskom.

Štyri divízie vytvorí NHL s ohľadom na časové pásma, čo okrem zlepšenia cestovania padne vhod i televíznym spoločnostiam. Do súčasnej Severovýchodnej divízie (Montreal, Ottawa, Toronto, Buffalo a Boston) pribudnú ďalšie dva tímy. Podľa zámorských médií by nimi mali byť Pittsburgh a Columbus. Práve Blue Jackets by si podľa návrhu mali vymeniť konferenčné zaradenie s Atlantou. Zredukovaná Atlantická divízia (New Jersey, NY Rangers, NY Islanders, Philadelphia) sa potom zlúči s kvartetom z Juhovýchodnej divízie (Washington, Carolina, Tampa Bay a Florida). Osemčlennú divíziu v Západnej konferencii budú tvoriť všetky tímy z pacifického alebo horského časového pásma (Vancouver, Calgary, Edmonton, Anaheim, Los Angeles, San Jose, Colorado a Phoenix). Sedemčlenná divízia bude na západe zložená zo stredného alebo východného časového pásma. V súvislosti s rozpisom stretnutí nastanú oproti súčasnému stavu menšie komplikácie pre nerovnaký počet klubov v divíziách. Divízni rivali sa stretnú počas roka maximálne šesťkrát, v rámci konferencie na seba narazia tímy tri alebo štyrikrát a raz nastúpia proti klubom z druhej konferencie.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.