Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

Vedenie Ottawy pravdepodobne požiada o ochranu pred bankrotom

TASR|8. jan 2003 o 13:10

Ottawa 8. januára (TASR) - Vedenie zámorského klubu NHL Ottawa Senators, v ktorom pôsobia aj dvaja Slováci Zdeno Chára a Marián Hossa, požiada v priebehu ...

Ottawa 8. januára (TASR) - Vedenie zámorského klubu NHL Ottawa Senators, v ktorom pôsobia aj dvaja Slováci Zdeno Chára a Marián Hossa, požiada v priebehu najbližších dní pravdepodobne o poskytnutie ochrany pred bankrotom na území Kanady a USA. Senátori by podľa kanadských médií navyše mali dostať od vedenia NHL krátkodobú finančnú injekciu.

Klub z metropoly Kanady má podľa aktuálnych informácii dlh vo výške 360 miliónov dolárov. Neúspešný plán vedenia senátorov na čele s majoritným vlastníkom Rodom Brydenom počítal s predajom skupine investorov za 118,7 milióna dolárov, z ktorých by 26,7 milióna putovalo na riešenie finančných tokov v klube a 9,1 milióna by predstavovalo splátku pôžičky od NHL.

V prípade, ak by žiadosti Ottawy o poskytnutie ochrany pred bankrotom vyhoveli, klub mi mohol ďalej fungovať a veritelia by si nemohli nárokovať na jeho majetok. Zároveň by sa tak vytvoril priestor pre dohodu s veriteľmi a pôda pre možný predaj Senators a Corel Centre, kde momentálne najúspešnejší tím súťaže hráva svoje domáce stretnutia.

la fi

Súvisiace články