Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Vedenie NHL už má pripravený krízový scenár pre neskorší štart súťaže

TASR|7. okt 2004 o 12:59

Toronto 7. októbra (TASR) - Vedenie zámorskej NHL už údajne má pripravený skrátený rozpis stretnutí pre prípad, že by súťaž odštartovala v budúcom roku.

Pokiaľ sa profiliga rozbehne v januári, ako tomu bolo počas výluky pred desiatimi rokmi, každý z tímov odohrá asi polovicu zápasov základnej časti, teda približne 40. Najvyšší predstavitelia NHL však zatiaľ túto informáciu nepotvrdili.

Január bude kľúčovým termínom, do ktorého sa musí rozhodnúť, či sezóna vôbec začne. Vzhľadom na absolútne rozdielne postoje medzi predstaviteľmi NHL a Hráčskou asociáciou NHLPA sa však nedá počítať s tým, že by NHL nervózne upozorňovala na tikajúce hodiny, ako tomu bolo pri poslednom lockoute. "Pri spätnom pohľade na ročník 1994-95 je nutné povedať, že v tej dobe sme všetci verili, že sa dohodneme. Teraz si to len zbožne želáme," vyjadril sa bývalý asistent generálneho manažéra Toronta Bill Watters, ktorý sa v tom čase podieľal na príprave zúženého rozpisu. "Na kratšom rozvrhu sa stále pracovalo. Teraz spolu obe strany vôbec nekomunikujú," reaguje Watters na fakt, že strany sa zatiaľ nedohodli ani na najbližšom termíne ďalšieho spoločného stretnutia. "Pokiaľ sa bude hrať, tak si nedokážem predstaviť, že by každé mužstvo nastúpilo k menej než 40 zápasom vzhľadom k súčasnému tridsaťčlennému pelotónu NHL," dodal Watters.

Podľa komisára ligy Garyho Bettmana sa k návrhu časového plánu zápasov dostane vedenie ligy až po spísaní dohody s hráčskou úniou. "Časový rozvrh nie je našou hlavnou prioritou. Nemôžem povedať, že za pár týždňov či mesiacov sa dostaneme k deadline. Teraz sa sústredíme na dosiahnutie dohody. Až zmluvu uzavrieme, uvidíme, či máme čas na otvorenie skrátenej sezóny a ako by mohla vypadať," myslí si Bettman.

V skrátenej sezóne 1994/95 absolvovali hokejisti namiesto 82 spolu 48 zápasov v "regular season" a pomerným spôsobom sa im krátila mzda.

ms jp

Súvisiace články