Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Vedenie NHL upravilo viacero pravidiel, zakázalo otočku pri nájazdoch

Aj Zdeno Chára si musí zvyknúť na nové pravidlá. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 12. sep 2014 o 09:04

Najzásadnejšou pre fanúšikov je zákaz otočiek s pukom (tzv. spin-o-rama) pri trestných strieľaniach a samostatných nájazdoch.

NEW YORK. Vedenie zámorskej hokejovej NHL vo štvrtok prostredníctvom svojho oficiálneho webu zverejnilo viacero zmien v pravidlách pre nadchádzajúcu sezónu 2014/2015.

Najzásadnejší pre fanúšikov je zákaz otočiek s pukom (tzv. spin-o-rama) pri trestných strieľaniach a samostatných nájazdoch.

Takúto spin-o-ramu predviedol Linus Omark.

omark.gif

Menšou úpravou prešli aj predpisy o úprave ľadovej plochy - doteraz sa realizovalo okrem dvoch prestávok medzi tretinami až pred prípadným nájazdmi, po novom to bude už pred začiatkom predĺženia.

V extra päťminútovke si mužstvá vymenia strany, aby sa sťažilo striedanie brániacich tímov.

Zväčší sa priestor pre gólmanov za bránkou, v ktorom sa môžu dotknúť puku, čím by sa podľa hráčskej asociácie mala zvýšiť bezpečnosť obrancov. Tréneri tímov už pred nájazdmi nemusia nahlasovať trio exekútorov, na ľad ich môžu poslať podľa vývoja rozstrelu.

Dôležitou zmenou sú plánované finančné tresty za opakované predstieranie faulov, keď za tento prehrešok nedostane pokutu len "herec", ale aj jeho tréner. Malo by sa tým zamedziť "filmovaniu" a kouči by k tomu mali svojich zverencov aktívne viesť.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.