Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Vedenie NHL si posvieti na veľkosť výstroja brankárov

TASR|21. jún 2003 o 13:28

Nashville 21. júna (TASR) - Vedenie zámorskej NHL a jej 30 generálnych manažérov klubov po vyše triapolhodinovom stretnutí pred vstupným draftom v Nashville ...

Nashville 21. júna (TASR) - Vedenie zámorskej NHL a jej 30 generálnych manažérov klubov po vyše triapolhodinovom stretnutí pred vstupným draftom v Nashville súhlasilo s kontrolou brankárskeho výstroja gólmanov v lige a upravení pravidiel smerom k zákazu jeho neustáleho zväčšovania.

Hlavnou témou stretnutia bolo zabezpečiť zvýšenie ofenzívnej úspešnosti v lige. V minulej sezóne sa okolo výstroja brankárov v NHL šíril značný rozruch, v centre pozornosti boli stále väčšie betóny, chrániče ramien a lapačky. "Musíme sa skutočne bližšie pozrieť na brankársku výstroj. Dobrý gólmna môže predvádzať výborné zákroky aj s menším výstrojom. Dnes je takmer nemožné skórovať. Nič proti brankárom, sú skvelí športovci. Ale i tak si nemyslím, že musia byť takí obrovskí," povedala legenda svetového hokeja Kanaďan Wayne Gretzky, spolumajiteľ Phoenixu Coyotes.

Vedenie NHL je pripravené tvrdo sankcionovať akékoľvek prekročenie pravidiel v tejto oblasti: "Možno sa to nebude páčiť klubom, možno hráčom a možno dokonca ani právnikom hráčov. Potom však i my budeme musieť robiť to, čo musíme. Budeme pokutovať kluby i brankárov, alebo oboch naraz," tvrdo povedal riaditeľ NHL Coli Campbell.

Súvisiace články