Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Vedenie NHL odmietne návrh hráčkej asociácie

TASR|13. dec 2004 o 22:23

Toronto 13. decembra (TASR) - Štart NHL je opäť v nedohľadne. Vedenie zámorskej hokejovej súťaže totiž podľa kanadskej televízie TSN odmietne návrh hráčskej ...

Toronto 13. decembra (TASR) - Štart NHL je opäť v nedohľadne. Vedenie zámorskej hokejovej súťaže totiž podľa kanadskej televízie TSN odmietne návrh hráčskej asociácie NHLPA, ktorá minulý týždeň prišla s ústretovým krokom na zníženie klubových výdavkov. V utorok majú pokračovať rokovania oboch strán, ale v zámorí panuje pesimizmus.

Vedenie ligy zaslalo v pondelok všetkým tridsiatim klubom NHL memorandum, v ktorom víta ústupky NHLPA, ale považuje ich za nedostatočné. Ani navrhnuté 24-percentné paušálne zníženie platov hráčov totiž podľa komisára Garyho Bettmana a jeho stúpencov nevyrieši zlú finančnú situáciu klubov. Ako sa píše v memorande podpísanom výkonným viceprezidentom NHL Billom Dalym, liga potrebuje predovšetkým zásadné systematické zmeny.

Vedenie ligy a hráčska asociácia sa v utorok stretnú opäť v Toronte, kde sa s napätím očakáva protinávrh zo strany predstaviteľov NHL smerom k hráčom.

Súvisiace články