Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Vedenie ligy zrušilo februárový Zápas hviezd,začiatok ligy sa stále odkladá

TASR|4. nov 2004 o 09:16

Toronto 4. novembra (TASR) - Vedenie NHL v stredu definitívne zrušilo pre pokračujúcu hernú výluku tradičný Zápas hviezd plánovaný na február. Ligoví ...

Toronto 4. novembra (TASR) - Vedenie NHL v stredu definitívne zrušilo pre pokračujúcu hernú výluku tradičný Zápas hviezd plánovaný na február. Ligoví predstavitelia týmto krokom zároveň naznačili, že v tomto roku sa už brány zámorskej profiligy neotvoria.

Každoročne hraný a v Severnej Amerike nesmierne obľúbený Zápas hviezd tak tento rok priaznivci najrýchlejšej kolektívnej hry na svete neuvidia, rovnako ako kompletný "All Star" víkend pozostávajúci z exhibičného súboja najlepších nováčikov a súťaží hokejovej zručnosti. V sezóne 2004/2005 malo atraktívnu exhibíciu hostiť Philips Arena, domovský stánok klubu Atlanta Thrashers. "Chceme sa fanúšikom ospravedlniť, rovnako aj mestu a klubu, ktorí venovali toľko času a úsilia na výpravu tejto hokejovej slávnosti. Veď All Star víkend je príležitosť poukázať na veľkosť tohto športu a prezentovať svetu samotné mesto. Pokúsime sa v najbližšej dobe opäť prideliť Zápas hviezd opäť Atlante," vyhlásil Frank Supovitz, viceprezident NHL pre hokejové podujatia a zábavu.

Odvolanie exhibičného zápasu prichádza iba deň po tom, čo hokejisti po spoločnom stretnutí v Toronte opäť odmietli pristúpiť na vedením ligy požadovaný platový strop. Dve rozhnevané strany - zástupcovia NHL a Hráčska asociácia NHLPA - oficiálne nekomunikovali medzi sebou o návrhu novej kolektívnej zmluvy od 9. septembra.

ms

Súvisiace články