Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Vedenie ligy i hráčska asociácia formujú pozície pred ďalším kolom rokovaní

TASR|Publikované 22. feb 2005 o 12:45

New York 22. februára (TASR) - Formovanie pozícií a príprava na ďalšie kolo diskusií - tak vyzerá súčasná situácia v rokovaniach medzi vedením hokejovej ...

New York 22. februára (TASR) - Formovanie pozícií a príprava na ďalšie kolo diskusií - tak vyzerá súčasná situácia v rokovaniach medzi vedením hokejovej NHL a Hráčskou asociáciou NHL (NHLPA).

Predstavitelia zámorskej profisúťaže zvolali na 1. marca do New Yorku Radu guvernérov, na začiatku mesiaca sa stretáva aj väčšina členov hráčskej únie. Po oznámení zrušenia ročníka podnikajú obe strany ďalšie kroky, aby tá nasledujúca sezóna odštartovala v stanovenom termíne. Všetky doterajšie rokovania k dohode neviedli, takže zrejme prichádza čas zmien v rétorike a prekvapivých rozhodnutí z oboch táborov. "Vchádzame do nepreskúmaných teritórií. Ani jedna zo strán nevie, ktorým smerom sa budeme uberať," tvrdí prezident NHLPA Trevor Linden.

Nie je žiadnym tajomstvom, že komisár NHL Gary Bettman chce mať dohodu na stole už v máji. Poskytlo by mu to dostatok času na to, aby zachránil vstupný draft, aby kluby spísali nové zmluvy so sponzormi a pritiahli späť fanúšikov.

Súvisiace články