Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Vedenie KHL nevylučuje prijatie FC Barcelona

(Autor: wikimedia.org)
SITA|14. aug 2013 o 15:49

Barcelonu by sme bez problémov prijali medzi nás. Už sme o tejto možnosti aj rokovali, hovorí športový riaditeľ KHL Dmitrij Kubatov.

MOSKVA. Vedenie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) prostredníctvom riaditeľa pre športové záležitosti Dmitrija Kurbatova nevylúčilo vstup jednej z najprestížnejších svetových značiek FC Barcelona do štruktúr tejto nadnárodnej súťaže.

"Barcelonu by sme bez problémov prijali medzi nás. Už sme o tejto možnosti aj rokovali. Kedy? Pred niekoľkými rokmi, keď sme mali prvý kontakt s Milánom," cituje portál eurohockey.com Kurbatova. Hokejový tím FC Barcelona je súčasťou katalánskeho veľkoklubu, ktorý združuje pod svojimi krídlami viacero športových odvetví.

Zložka ľadového hokeja FC Barcelona funguje už od roku 1972, v klubovej vitríne je už päť majstrovských titulov (1986/1987, 1987/1988, 1996/1997, 2001/2002, 2008/2009).

"S prezidentom KHL Alexandrom Medvedevom hovoríme o stratégii rozširovania súťaže, nechceme vynechať najprestížnejšie centrá po celej Európe. Každý nováčik musí splniť jednoduché podmienky - mať arénu pre viac ako 5500 divákov a rozpočet 12 miliónov eur na prvú sezónu. Zabudnúť nesmie ani na ďalšie veci s tým spojené - transporty, technické zázemie a marketing," doplnil Kurbatov a na otázku, či je reálna šanca na vstup FC Barcelona do KHL.

"Je mi jasné, že Španielsko nie je hokejová krajina. Nechcem však povedať kategorické nie. Je potrebné spraviť všetky potrebné kroky. A na začiatok musíme počkať na žiadosť od Barcelony."

Súvisiace články