Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Vedenie KHL chce, aby Slovan ostal v súťaži. Budú ďalšie rokovania

Obranca Slovana Michal Sersen sa lúči s fanúšikmi po poslednom zápase tejto sezóny. (Autor: SITA)
SITA|26. mar 2015 o 14:16

Vedenie KHL sa stretlo so zástupcami Slovana, slovenskému klubu majú pomôcť zmeny v marketingovej politike súťaže.

BRATISLAVA. Funkcionári hokejového Slovana Bratislava vo štvrtok rokovali s prezidentom KHL Dmitrijom Černyšenkom, viceprezidentom súťaže Georgijom Kobiľanským a marketingovým riaditeľom Sergejom Dobrochvalovom. Zaoberali najmä otázkou ďalšieho pôsobenia Slovana v KHL a financovania klubu.

"Zo stretnutia mám veľmi dobrý pocit. Vedenie súťaže potvrdilo jednoznačný záujem o zotrvanie Slovana v KHL aj v budúcej sezóne. Preberali sme aj otázku doplnenia súčasného rozpočtu klubu tak, aby sme mohli bez problémov pôsobiť v súťaži aj v ďalších ročníkoch," povedal podpredseda predstavenstva Slovana Juraj Široký ml., ktorý sa na rokovaní zúčastnil.

"Nebolo to posledné stretnutie, v rokovaniach budeme v najbližších týždňoch pokračovať," doplnil.

Slovan sa tak nevzdáva šance pokračovať v KHL. V tejto sezóne mal klub veľké finančné problémy a jeho funkcionári po poslednom zápase základnej časti tvrdili, že v súťaži už takmer naisto pôsobiť nebude.

Slovanu by pri financovaní nasledujúcej sezóny v KHL mohli pomôcť avizované zmeny v marketingovej politike súťaže.

"Už v budúcej sezóne sa očakáva uvoľnenie niektorých exkluzívnych produktových kategórií, v ktorých doteraz kluby KHL nesmeli mať reálne reklamné partnerstvá," uvádza sa v komuniké na klubovom webe.

Súvisiace články