Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur
Lionel Messi počas zápasu FC Liverpool - FC Barcelona v semifinále Ligy majstrov. (Autor: TASR/AP)
TASR|25. aug 2020 o 20:15

Prehra s Bayernom bola poslednou kvapkou.

BARCELONA. Argentínsky futbalový reprezentant Lionel Messi chce odísť z FC Barcelona. V utorok to potvrdilo vedenie španielskeho klubu pre agentúru AP.

Messi už niekoľko dní po zahanbujúcej prehre Barcelony s Bayernom Mníchov 2:8 vo štvrťfinále Ligy majstrov naznačil, že chce opustiť Camp Nou a vedeniu klubu už poslal žiadosť o uvoľnenie spod zmluvy.

Messi tlmočil predstaviteľom Barcelony prostredníctvom faxu, že v lete chce opustiť klub ako voľný hráč, hoci má ešte rok platný kontrakt.

Argentínčan je presvedčený, že mu to umožňuje klauzula v zmluve, keďže sezóna sa pre pandémiu koronavírusu skončila až v auguste a nie v máji.

Vedenie Barcelony však trvá na tom, že Messi si včas neuplatnil klauzulu, ktorá mu umožňovala požiadať o prestup do iného mužstva bez odstupného iba do 10. júna a tak táto klauzula už nemá platnosť.

Messi má okrem iného v zmluve aj astronomickú výšku výstupnej klauzuly pre prípadných záujemcov 700 miliónov eur.

V Katalánsku pôsobí od mládežníckych kategórii, do akadémie La Masia prišiel v roku 2001.

Postupne sa vypracoval nielen na jedného z najlepších hráčov klubu, ale aj histórie futbalu.

Doposiaľ odohral vo všetkých súťažiach 731 zápasov a strelil 634 gólov. Je najlepší kanonier v histórii Barcelony, s ktorou získal desať ligových titulov, šesť národných pohárov a štyrikrát triumfoval v LM, naposledy pred piatimi rokmi.

Súvisiace články