Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Vedeli sme, že séria sa raz musí skončiť, hovorí G. Schmiedt

Sportnet|Publikované 17. okt 2005 o 00:00

Košice - Hráčom 1. MHK Košice sa nepodarilo potvrdiť v domácom prostredí predchádzajúce víťazstvo zo súperovej palubovky a podľahli Považskej

Bystrici o dva góly 27:29. Pre zverencov trénera Gabriela Schmiedta to bola prvá prehra v sezóne. Od začiatku sa hralo v dobrom tempe, v ktorom si hostia stále udržiavali náskok. Domácim sa zakaždým ho dokázali zlikvidovať, ale na ten posledný v závere stretnutia už nevedeli odpovedať. Považania sa ukázali ako veľmi zdatný súper, ktorý sa veľmi dobre pripravil na hostiteľov, ktorí nehrali až tak dobre ako v predchádzajúcich dueloch. Chýbal im väčší dôraz v obrane a trpezlivosť v útoku. Po vyhranom prvom polčase v druhom v druhom urobili niekoľko chýb, a aj preto ťahali v tomto zápase za kratší koniec. "Súper si počas stretnutia viackrát vypracoval niekoľko gólový náskok, ale stále sa nám ho podarilo zmazať. Na ten posledný zo záveru stretnutia sme nenašli tú správnu odpoveď. Domnievam sa bol najkritickejší, lebo sme prehrávali uhrať remízu 1:1. Chlapcov to psychicky pomohlo, znížili na rozdiel gólu, ale na zvrat to nestačilo. Počas zápasu sme urobili niekoľko zbytočných chýb, nepremenili sme dve sedmičky. Bolo to veľmi vyrovnané stretnutie a rozhodovali doslova maličkosti. Súper bol lepší v premieňaní šancí a podarilo sa mu vyhrať. Vedeli sme, že naša úspešná séria sa raz musí skončiť, ale chlapci sa za svoj výkon nemusia červenať. Žiaden celok si nebol istý víťazstvom a nakoniec rozhodovali maličkosti, pričom viac nevynútených chýb sme urobili my. Kvalita bola možno poznačená niektorými individuálnymi chybami, ale obe družstvá striedali dobré momenty so slabšími. Družstvá ktoré hrajú o body nehrajú na krásu. My sme tie body stratili. Musím esa z toho poučiť, aby sme v stredu zahrali lepšie. A mohli povedať, že sme s minuloročnými finalistami neprehrali oba domáce zápasy, " vracia sa k stretnutiu domáci kormidelník G. Schmiedt.

Po dvojgólovej prehre, prvej s sezóne hráči 1. MHK neskrývali sklamanie, hoci podali solídny výkon, nestačilo to ani na zisk jedného bodu. "Domnievam sa, že sme mali dobre rozohraný duel a možno by ten bod bol spravodlivý pre oboch. Väčšinu zápasu síce viedol súper, ale za výkon by sme si ten bod zaslúžili. Potrebujeme hrať čo najviac takých zápasov ako bol ten posledný. Bol najnáročnejší z tých siedmich kôl. Považana sa na nás dobre pripravili, vedeli čo asi budeme hrať. Šesť zápasov sa nám darilo, no teraz to nevyšlo. Musíme to zobrať tak ako to je, poučiť sa z chýb, ktoré sme spravili. Súper hral o niečo agresívnejšie v obrane, nám to trocha chýbalo, v útoku sme neboli dostatočne trpezlivý proti súperovi, ktorý je ašpirantom na boj o majstrovský titul. Už v stredu hráme s Prešovom, ktorý je účastníkom základnej skupiny Ligy majstrov a opäť to nebude jednoduché stretnutie," povedal G. Schmiedt.

Súvisiace články