Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Večera po päťbodovej Caroline sa zaobišla bez drinku

Sportnet|Publikované 6. dec 2005 o 23:00

Košice V zámorskej NHL sa rozohral k skvelým výkonom. Hokejista Ladislav Nagy je v poslednom čase na neudržanie. Počas víkendu exceloval v súboji s

Carolinou Hurricanec. Jeho Phoenix Coyotes vyhral 8:4 a odchovanec Košíc k tomu prispel hetrikom a dvoma asistenciami. A Laco sa činil aj včera. V stretnutí s Atlantou prihrával dvakrát, aj na víťazný gól Johnsonovi, opäť bol zaradený k hviezdam zápasu, ktorý kojoti vyhrali 5:2. V kanadskom bodovaní je hneď po Pavlovi Demitrovi druhým najlepším Slovákom v profilige. V NHL mu s 31 bodmi nazbieranými v 27 zápasoch (na konte má 11 gólov a dvadsať asistencií) patrí šestnáste miesto! Vo Phoenixe je najproduktívnejším hráčom. Slovenský reprezentant si momentálne užíva hokeja a až sa mu nechce veriť, že ešte pred pár týždňami sa hovorilo, že nemá fazónu, že nie je oporou akou by mal byť. Keď sme ho zastihli v jeho arizonskej vile, mal dobrú náladu a rád sa s nami v rozhovore podelil o svoje dojmy.

Laco, nedá nám nevrátiť sa k stretnutiu s Carolinou. Zrejme ste po ňom mali veľa gratulantov...

"V Amerike sa takéto zápasy cenia, veľa sa o nich hovorí. No aj doma registrovali vydarený súboj. Mobil mi zahltili esemesky. Prvé prichádzali už večer po stretnutí, to bolo na Slovensku ráno. Aj viacerí hokejisti mi gratulovali. Trebárs Kroták, Škovíra."

Boli ste päťbodové vystúpenie osláviť?

"Na večeru som pozval českých spoluhráčov Nedvěda s Michálekom. Ale zaobišla sa bez drinku. Nemal som na neho chuť, vedel som, že nás čaká ďalší ťažký zápas."

Dá sa povedať, že v stretnutí s Hurricanes boli k vám hviezdy naklonené, že vám vyšlo všetko na čo ste siahli?

"Až tak to zase nebolo. Naša päťka hrala dobre, to je fakt. Neustále sme si vytvárali šance. Ale nebolo to stretnutie, v ktorom z minima vyťažíte maximum. Lebo zďaleka nie všetky šance sa skončili gólom. Nie, že by sa mi málilo, ale mohol som dať o jeden dva góly viac, alebo mať ešte nejakú asistenciu. Uvedomujem si však, že takýto zápas príde len raz za čas."

Pritom nie je to tak dávno, čo sa v súvislosti s tým, že sa trápite, spomínal váš odchod z Phoenixu. Bolo to naozaj také horúce?

"Na začiatku sezóny, povedzme že v prvých desiatich stretnutiach som sa trápil. Nemôžem povedať, že by som hral zle, ale nepadalo mi to tam a nedarilo sa ani mužstvu. Teraz je to iné, našej päťke sa darí a to, čo bolo je minulosť."

Myslíte aj trejd, keďže vaše meno sa spomínalo v súvislosti s výmenou?

"Neviem odkiaľ táto informácia prišla. Tu v Amerike som ju nezachytil, nikde o tom nečítal. Viem len toľko, že tréner Wayne Gretzky spomínal, že som mnou nie je spokojný, že odomňa očakáva viac bodov. Niekto to musel prekrútiť a odrazu sa na Slovensku písalo, že by ma chceli vymeniť. O ničom takom sa tu však so mnou nikto nebavil, ani mi nič nenaznačil."

Ako by ste opísali svoj vzťah s trénerom Gretzkým?

"Vychádzame spolu dobre. On je vyslovene víťazný typ. Ak vyhráme je v maximálnej pohode, dáva nám najavo ako chce vyhrávať. Ak uspeje mužstvo, gól dať nemusíte, ak sa prehrá, tak povie, od koho tie body očakáva. Ale vie pochváliť, rovnako tak ako byť kritický."

V poslednom čase nešetril tréner na vašu adresu chválami. Myslíte si, že táto sezóny by mohla byť v NHL vašou najúspešnejšou? Trúfate si prekonať doterajšie maximum 57 bodov?

"Nechcem predbiehať. Hlavne si želám, aby sa mi vyhýbali zranenia, lebo tie môžu pribrzdiť každého hráča. Chcem si udržiavať dobrú výkonnosť, tak aby som pomohol tímu do play off."

V západnej konferencii ste momentálne na hranici postupu do vyraďovacích bojov. Nazbierali ste 32 bodov. Nebude ľahké postúpiť...

"Zápas s Atlantou bol dôležitý, som rád, že sme ho vyhrali. V poslednom čase sme hrali každý druhý deň. Dalo nám to zabrať, ale bodovo sme si polepšili. Teraz máme šesť dní voľna, tak si aj ja potrebujem oddýchnuť. Nebolo času niekam vypadnúť, odreagovať sa, takže konečne na okamih vypnem."

Stále častejšie sa začína hovoriť o olympiáde v Turíne. Nebolo by od veci, udržať si kvôli slovenskej reprezentácii súčasnú formu..

"Jasné, že chcem hrať čo najlepšie, aj kvôli klubu a aj kvôli môjmu prípadnému štartu na olympiáde. Do februára sa ešte môže stať čokoľvek, momentálne si prajem najviac, aby sa nám v útoku s Johnsonom darilo aspoň tak, ako v poslednom čase."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.