Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Večer kapitána Sundina

Sportnet|Publikované 16. okt 2006 o 00:00

Toronto (SITA, AP) - V sobotu to bol v Torontepredovšetkým večer domáceho kapitána Matsa Sundina. Skúsený švédsky center odohral proti kanadskému

Toronto (SITA, AP) - V sobotu to bol v Toronte

predovšetkým večer domáceho kapitána Matsa Sundina. Skúsený švédsky center odohral proti kanadskému rivalovi z Calgary jeden z najlepších zápasov svojej zámorskej profikariéry. K dosiahnutému hetriku a rozhodnutiu duelu gólom v oslabení v 50. sekunde predĺženia na 5:4 pridal aj historický bonus:

prekonanú hranicu 500 gólov v NHL. "Je to výnimočná chvíľa v mojej športovej kariére. Určite si ju zapamätám po celý svoj život," komentoval 35-ročný Švéd, ktorý ťahá na klziskách NHL v drese "javorových listov" už dvanástu sezónu. Vo chvíli, keď sa Sundin stal členom "klubu 500", začali jeho spoluhráči na znak úcty búchať hokejkami o ľad. Fanúšikovia potom po oficiálnom oznámení novinky prepukli v obrovský aplauz. "Naše mužstvo nevyhralo pohár od roku 1967.

Napriek tomu máme úžasných fanúšikov, ktorí nás výborne povzbudzujú a chcú nám len to najlepšie," podotkol s úctou Sundin. Robustný Švéd strelil proti Calgary už svoj 15. gól v predĺžení, čo je historický rekord zámorskej profisúťaže. Sundin odohral v NHL takmer kompletných 15 sezón, počas ktorých pôsobil iba v Toronte a predtým v tíme Quebec Nordiques. Dovedna má na konte 1162 zápasov s bilanciou 500 gólov - 675 asistencií. Jeho najlepšia sezóna sa datuje k

rokom 1992/93, keď ešte v drese Nordiques zaznamenal v 80 zápasoch základnej časti 114 bodov (47+67) a v play off pridal ešte tri góly a jednu asistenciu.

Súvisiace články