Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

VC Košíc: Áčko DPMK túži po víťazstve

Sportnet|Publikované 24. okt 2002 o 22:00

Košice Pozajtra sa v Košiciach uskutoční medzinárodný turnaj v nohejbale trojíc mužov. Pod názvom Veľká cena Košíc bude zároveň 22. ročníkom turnaja

O pohár DPMK a tretím podujatím Grand Prix Slovakia, zaujímavý však určite bude i sprievodný 6. ročník medzinárodného turnaja v nohejbale trojíc žien. Organizátorom určite najkvalitnejšieho nohejbalového podujatia na východe Slovenska v tomto roku je Nohejbalový klub (NK) DPMK Košice, ktorého hráči budú určite patriť i k najvážnejším ašpirantom na najcennejšie kovy.

A to najmä medzi mužmi. Medzi mužmi je prihlásených desať družstiev, z Českej republiky zavíta Šacung A a Šacung B a tím Plzne, z Rumunska tím Ploiesti, zo Slovenska Humenné, Trebišov, Šaca A a Šaca B, DPMK A a DPMK B. "Áčko budú tvoriť Martin Perun, Patrik Perun a Jano Chovan, DPMK B pôjde v základnej zostave s Mariánom Žigalom, Milošom Kičkom a Jánom Brutovským. S tým, že ku nim by sa mohol pridať i Julo Pitner, ale on má v Prahe v sobotu zasadnutie IFTA (International Football Tennis Associaton, teda Medzinárodnej nohejbalovej asociácie, v ktorej je Košičan viceprezidentom - pozn. red.), takže zrejme hrať nebude, po ceste bude asi unavený. Hlavne však pôjde o Jana Brutovského, pre toho to bude výborná príprava na juniorské MS," hovorí tréner NK DPMK Jaroslav Žigala.

Desiatka účastníkov bude rozdelená do dvoch skupín, kde sa piati účastníci stretnú v zápasoch na dva víťazné sety systémom každý s každým. Semifinále sa bude hrať systémom kríža, teda druhý z A skupiny sa stretne s víťazom B skupiny a naopak. Porazení semifinalisti hrajú o 3. miesto, tí lepší, alebo šťastnejší budú aktérmi finále. Mužský turnaj sa hrá v Mestskej športovej hale. Začína sa v nedeľu o 8.30 hod., do 14. hod. by sa mali dohrať zápasy v skupinách, prvé semifinále je naplánované práve zhruba na 14. hodinu, druhé na 14.30 hod. O 15.30 hod. je v časovom harmonograme vyhradené miesto zápasu o tretie miesto, o hodinu neskôr sa bude hrať mužské finále.

Samozrejme, že Košičania by chceli, aby patrilo im. "Turnaj by mal byť na veľmi vysokej úrovni. Samozrejme, že chceme, aby naše áčko vyhralo. Dúfame, že sa to podarí... Šacung bude určite silný, i jeden i druhý tím, nastúpiť zaň má i náš slovenský reprezentant Richard Makara. Dohromady sa však dal Laco Ivanecký, Laco Bertko a Pišta Forrai, to bude nebezpečná a silná trojka. Chodia s nami trénovať a hrajú vo fakt vynikajúcej forme, hlavne Laco Ivanecký. Ten hrá ako za mladých čias." Nuž, uvidíme, či "starí", ktorým to vraj ide budú ťahať v súboji s mladými, teda s Perunovcami a spol za kratší koniec povrazu. Teda, ak sa proti sebe predstavia...

Na turnaji ženských trojíc sa zúčastní sedem prihlásených družstiev: Z Českej republiky zavíta do Košíc Český Brod, z Rumunska Cluj - Napoca, slovenské farby budú zastupovať Piešťany A a Piešťany B, Trebišov, Zalužice a domáci DPMK. Spomínaná sedmička bude hrať v jednej štvorčlennej a jednej trojčlennej skupine, kto v ktorej, o tom rozhodne nedeľňajší žreb. Hrá sa rovnakým systémom ako u mužov, rovnaký je aj časový harmonogram nedele, zápas o tretie miesto sa však bude hrať o 15. hodine, ženské finále o 16. hodine. Zápasy ženského turnaja sa však budú hrať v telocvični DPMK na Bardejovskej ulici, posledné zápasy o umiestnenie (o 3. miesto a finále) sa však presúvajú do Mestskej športovej haly!

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.