Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

VC Francúzska v Magny Cours vypadla z kalendára FIA

Sportnet|24. nov 2003 o 00:00

Ekonomicky stratová Veľká cena Francúzska v pretekoch F1 na okruhu Magny Cours definitívne vypadla z kalendára Medzinárodnej automobilovej federácie

(FIA) pre rok 2004. Francúzski organizátori sa však už súčasne dohodli so šéfom F1 Bernie Ecclestonom na návrate do kolotoča najsledovanejšieho motoristického podujatia v roku 2005.

"V budúcom roku sa na našom okruhu nebudú jazdiť preteky F1, ale máme podpísaný kontrakt so šéfom F1 Bernie Ecclestonom na roky 2005 až 2009 s možnosťou predĺženia na ďalších 5 rokov," povedal v rozhovore pre rozhlasovú stanicu RMC-Info riaditeľ okruhu v Magny Course Roland Hodel. Po piatkovej informácii šéfa správnej rady investičnej spoločnosti Niévre Marcela Charmanta, že kvôli nedostatku finančných prostriedkov na usporiadanie Veľkej ceny Francúzska F1 sa do pokusu o záchranu budúcoročných pretekov na okruhu v Magny Course zaangažoval aj francúzsky minister športu Jean-Francois Lamour, ktorý sa chcel pokúsiť presvedčiť funkcionárov FIA o zachovaní Veľkej ceny Francúzska aj v budúcom roku.

Súvisiace články