Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

V Bardejove sa rozhodne o víťazovi 1. hokejovej ligy

(Autor: TASR/Henrich MIšovič)
Sportnet|Publikované 9. mar 2016 o 00:00

Bemaco HC 46 Bardejov sa v rozhodujúcom, piatom zápase série stretne s Novými Zámkami.

Nečakaný priebeh finálových duelov o titul majstra 1. hokejovej ligy vyvrcholí dnes večer, Bemaco HC 46 Bardejov sa v rozhodujúcom, piatom zápase stretne s Novými Zámkami.

BARDEJOV. Stav série na zápasy je 2:2, keď Šarišania vyhrali doma druhý zápas, no a štvrtý na ľade súpera v pondelok 6:4.

V Nových Zámkoch okolo tritisíc divákov bolo pripravených na oslavy premiérového prvenstva v súťaží a po polhodine hry to aj tak vyzeralo.

Kľúčové momenty

V utorok popoludní si každý hráč pozrel video zo zápasu a kormidelník Bardejova Anton Tomko vystúpenie tímu charakterizoval takto: „Prvý zápas sme začali malátne a nevýrazne, čo domáci využili. No keď sme aj dali kontaktný gól, súper odpovedal. Druhý zápas sme začali odlišne, no priebeh bol podobný, boli sme aktívnejší, lepšie mužstvo v prvej tretine. No nedali sme gól a prišlo zaváhanie v obrane, po hrubých individuálnych chybách domáci viedli 2:0.“

Prišli momenty, kedy sa bolo potrebné rozhodnúť, ako ďalej, veď od nedele štartuje baráž finálovej dvojice a Piešťan o postup do extraligy.

„Za stavu 3:0 s kolegom Vodilom sme rozmýšľali, či sa nevrátiť k štyrom pätorkám, aby pred barážou každý bol aktívny. No keď sme dali gól, situácia sa otočila, ostali sme pri troch formáciách, po chybách domácich sme dali my góly za štyri minúty a vrátili sme sa do zápasu a boli sme na koni. Aj keď na ukazovateli bolo 4:4, chlapci boli odhodlaní predlžiť sériu na domáci ľad. Cútt dal piaty gól a na domácich hokejkách bolo cítiť nervozitu a dokázali sme si vytvoriť tri gólové príležitosti. Blízko k hetriku bol Cútt, no aj Ščurko mal šancu a snaženia dokonal gólom Gmitter sekundu pred klaksónom,“ priblížil dramatické chvíle Tomko.

V stredu rozhodnutie

Hráči sa v dobrej nálade koncentrovali na piaty zápas, podľa Tomka dôležité bude regenerovať.

“Súper má výhodu, že po stretnutí sa venovali strečingu, my sme absolvovali dlhú nočnú cestu. Dôležité bude zregenerovať sa, situáciu sme analyzovali, vieme, v akých činnostiach sme zlyhali. Každý musí hrať na doraz, no nie dve či tri pätorky, ale všetci. Na oboch štadiónoch bola doteraz neskutočná atmosféra, pozývam fanúšikov, aby tu vytvorili takú pekelnú atmosféru, aby sme to spolu zvládli.“

Po štyroch finálových zápasoch je kapitán Hornošarišanov Ondrej Gmitter presvedčený, že každý hráč v zlomových momentoch dokáže načrieť na dno svojich schopností.

„Aj za nerozhodného stavu sme stále sa dokázali koncentrovať a ukázať svoje kvality. Sériu sme vyrovnali a ideme do rozhodnutia. Vnútorná sila mužstva je veľmi veľká, ťaháme každý za každého a nevzdávame sa. Tento finálový súper je veľmi kvalitný, vstup do zápasu sa nám stále nevydarí. Vo štvrtom zápase to bol neskutočný obrat, taká scenár sa len tak ľahko nepíše, no povedali sme si, že kožu lacno nepredáme. Z malej iskierky bol plameň a zužitkovali sme to.“

Rozhodujúci piaty zápas o víťaza 1. hokejovej ligy Bardejov – Nové Zámky sa začína v stredu o 17.30 hodine.

Súvisiace články