Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Vaverčák ozdobou Domina

Sportnet|Publikované 7. nov 2002 o 23:00

Košice - Bolo ich viac, dnes sú opustení ako na púšti. Taká je súčasná neradostná situácia v košickej mládežníckej cyklistike, v ktorej pracuje iba

liaheň v Centre voľného času Domino na Popradskej ulici 86. Nemá to veru ľahké, ale vďaka riaditeľovi tohto Centra RNDr. Ivanovi Kimákovi môže dvojica trénerov Ľudovít a Peter Ondrejovci vyvíjať činnosť. V rámci svojich možností sa im darí dosahovať cenné výsledky, čo potvrdila aj tohtoročná sezóna, počas ktorej absolvovali chlapci 18 pretekov a v hodnotení klubov skončili na 6. mieste. V súťaži dorastencov bol najúspešnejší Vaverčák. Darilo sa mu najmä na majstrovstvách Slovenska, kde v časovke obsadil piatu priečku. V Slovenskom pohári spomedzi 51 pretekárov obsadil 12. miesto so ziskom 156 bodov. Ďalší z cyklistov Tomáš so 60 bodmi bol dvadsiaty a Kopačka skončil na 42. mieste. Medzi kadetmi sa umiestnil na 42. priečke Fábry so ziskom 5 bodov. Pochopiteľne, v klube nie je ani v týchto dňoch oddych. Naopak, tréneri sú pripravení piplať sa aj s novými záujemcami. Čakajú ich každý utorok, stredu a v piatok o 15.30 hod. v CVČ Domino. Kto vie, či niekto z nich sa raz nestane veľkým pretekárom. Treba však využiť ponúkanú šancu a zavítať medzi tých, čo už na galuskách hltajú stovky kilometrov.