Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Vasja Bajc začal budovať reprezentáciu Turecka

SITA|Publikované 20. júl 2007 o 09:05

ERZURUM 20. júla (SITA) - Tréner skokanov na lyžiach Slovinec Vasja Bajc miluje výzvy. Dôkazom toho je aj to, že sa podujal vybudovať reprezentačné družstvo v krajine, kde tento šport nemá žiadnu tradíciu ...

ERZURUM 20. júla (SITA) - Tréner skokanov na lyžiach Slovinec Vasja Bajc miluje výzvy. Dôkazom toho je aj to, že sa podujal vybudovať reprezentačné družstvo v krajine, kde tento šport nemá žiadnu tradíciu - v Turecku. Zároveň sa stal šéfom projektu prípravy Svetovej zimnej univerziády, ktorá sa v roku 2011 má uskutočniť v tureckom stredisku Erzurum.

Bývalý tréner víťaza Svetového pohára v sezóne 2005/2006 Čecha Jakuba Jandu už aj začal pracovať s mladými adeptmi skokov na lyžiach v krajine polmesiaca. Niekoľko odvážlivcov zobral do Slovinska, kde pod jeho dohľadom trénujú na mostíku K-15, tí najlepší si už trúfnu aj na K-30. Pre Vasju Bajca práca s takýmito exotickými skokanmi nie je ničím novým, v minulosti už okrem iných trénoval napríklad aj Španielov a Holanďanov.

Zaujímavosťou je, že z priemerného skokana sa stal celosvetovo uznávaný odborník. Jeho bývalí zverenci vyhrali všetko, čo sa vyhrať dá. S jeho menom sa spája zlaté obdobie japonskej reprezentácie, ktorú viedol v rokoch 1994 - 2002. Zatiaľ najväčším trénerským úspechom 45-ročného Slovinca je celkové víťazstvo Čecha Jandu vo Svetovom pohári.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.