Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Vaščák mohol byť hrdinom, chcelo to gól

Sportnet|Publikované 30. sep 2002 o 22:00

Košice - Nechýbalo veľa a médiá by mohli písať či hovoriť o kráľovskom striedaní, o šťastnej ruke trénera Daňka, o tom, ako šťastena sadá na toho,

kto si o ňu pýta. V 78. minúte striedal strelca košického gólu Ľubomíra Matiho mladý Blažej Vaščák - a v úplnom závere mohol práve on rozhodnúť. Košický útočník si nabehol na center na päťku, dubnický Kováč v bráne už mohol len tŕpnuť, v tejto situácii bol viac - menej štatistom, Vaščák pekne vyskočil, do tohto momentu to nemalo chybu, aj výskok si načasoval presne, stále to je bez chyby, teraz však prichádza ten háčik - lopta po jeho hlavičke nesmeruje do siete, ale mimo, mimo, niekde nad... "Mal som dať gól, žiaľ... Chcel som to umiestniť brankárovi do protipohybu, skôr som sklonil hlavu. Nezobral som to čelom, ale trošku viac a išlo to nad. Škoda," bol smutný, presmutný po zápase Blažej Vaščák.

Mladý útočník mohol byť hrdinom, takto mu do reči nebolo. Aj keď, všetko mohlo byť dávno ináč ešte pred jeho príchodom na ihrisko. "Prvý polčas bol jednoznačne v našej réžii, mali sme dať ešte dva - tri góly a bolo by po zápase. Šance nám však nevyšli, či u Jara Soviča z pravej strany, či u Jana Kozáka, tam to tiež neprešlo do brány... Rozhodnuté mohlo byť už do polčasu. Potom sme však dostali tradičný smoliarsky gól. A nepremieňali sme šance. Či ja, či predtým Ľubo Gajdoš.. Škoda," povzdychol si Blažej Vaščák. "Stratili sme zas dva body, teraz nás čakajú dva ťažké zápasy vonku, budeme musieť niečo doniesť odtiaľ."

Dodajme, že ďalšiu sobotu sa 1. FC predstaví na bratislavských Pasienkoch, kde na nich čaká Inter, nasleduje reprezentačná pauza a po nej isto zaujímavý duel, Trnava - 1. FC.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.