Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Vartovníka v Humennom nahrádza Vlkolinský

Tréner Vartovník skončil. Jeho chemesácke angažmán je už minulosťou. (Autor: mirano)
Sportnet|Publikované 27. nov 2012 o 16:40

Volejbalisti Chemesu Humenné v rozbehnutej sezóne zmenili trénera. Na lavičku sa vracia Richard Vlkolinský.

Mladý kormidelník strávil v humenskom klube päť mesiacov.

HUMENNÉ. Na základe rozhodnutia správnej rady VK Chemes Humenné a následnej dohody bola v piatok (23. novembra) popoludní po druhom tréningu mužov ukončená spolupráca s trénerom Stanislavom Vartovníkom. Družstvo mužov povedie tréner mládeže Richard Vlkolinský.

„Správna rada klubu sa rozhodla na základe hodnotenia doterajších výsledkov a úrovne dosahovanej hry ukončiť spoluprácu s pánom Vartovníkom pri A-tíme seniorov ŠK Chemes Humenné. Prebehli spoločné debaty, zo strany trénera sme však akoby necítili záruky istoty, navodenia pozitívnej atmosféry v družstve. Stano Vartovník je tréner mladý, ambiciózny, angažmán v Humennom mu však – jednoducho povedané - nevyšiel. Po dlhšej analýze sme sa napokon rozhodli, že siahneme k výmene trénera,“ konštatoval Ján Grosiar.

Suma sumárum

Stanislav Vartovník sa stal trénerom chemesákov začiatkom júla. Do sezóny vstúpil výborne, domácim víťazstvom nad Volley teamom Bratislava (3:0), trojsetové prehry v Innsbrucku či Aich/Dobe neboli výnimočnou dierou, chemesáci chceli doma s Kaposvárom i Kamnikom získať bodové maximum a to sa aj stalo.

Doma s Innsbruckom sa aspoň bodík nezískal, naopak k dobrým výsledkom sa rátal úspešný tajbrejk v Kaštele.

Vlna kritiky sa zniesla na výprask na palubovke Volley teamu. Toľko k Stredoeurópskej lige. V CEV cupe neprešli chemesáci cez grécke Vrahati, súpera, ktorý nebol nepreskočiteľnou prekážkou.

Domáca prehra, výhra vonku, sklamanie v „zlatom“ sete. Výsledky sú jedna vec, dá sa ne hľadieť všelijako. Dôležitá je však aj spoločná „chémia“ v družstve.

Na lavičke Vlkolinský

Po viac ako polroku sa na trénerskú stoličku chemesákov vracia Richard Vlkolinský (na snímke), ktorý bude v klube naďalej pôsobiť aj ako tréner mládeže.

„Sme radi, že pán Vlkolinský družstvo zobral. Na medzinárodnej scéne sme v hre o Final four MEVZY, chceme zabojovať o postup v Challenge cupe, na slovenskej úrovni je našou métou finále pohára i extraligy. Momentálne máme v družstve problémy so zraneniami, na čo samozrejme budeme brať ohľad. Verím, že herná úroveň časom stúpne, opäť priláka do nášho hľadiska tradičné počty divákov,“ dodal športový riaditeľ VK Chemes Humenné.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.