Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Varovanie pre vysokoškolákov od Púchova prišlo včas

Sportnet|Publikované 15. dec 2003 o 23:00

Prešov - Prehra volejbalistov VK PU Prešov 2:3 doma s Púchovom v I. kole nadstavbovej časti extraligy bola pre domácich síce nepríjemná, ale prišla

ešte relatívne včas. Keďže títo súperi sa stretnú v nadstavbe ešte trikrát a je celkom reálne, že sa proti sebe postavia aj v play-off. Z tohoto pohľadu mohli obaja tréner zaknihovať cenné poznatky o súperovi.

"Nastúpili sme skutočne za špecifických okolností, chýbal nám zranený Ondrušek ako organizátor obrany v poli, Sopko prišiel na zápas rovno z postele a hral ešte pod antibiotikami. Za toho stavu som rád, že sa chytil Gešperík, ktorý urobil 27 bodov a boli spolu so Špačkom ťahúňmi. Na všetko ale nestačili. Hoci sme boli na Púchov dobre pripravení, presadil sa u nás presne tým, čím sme predpokladali. Postavili hru na blokároch, výborne organizoval hru nahrávač Jánošík. Dokázali sme byť úspešní len v druhom a štvrtom sete, keď sme sa presadili po dobrom servise, ktorým sme rozvrátili obranu súpera. Myslím, že v konečnom dôsledku rozhodla väčšia psychická pohoda Púchova v rozhodujúcich momentoch. Majster u nás ukázal, že hlavne po príchode Gála bude opäť veľmi silným tímom a našim vážnym konkurentom," hodnotil zápas tréner VK PU Prešov Richard Vlkolinský.

Varovne zdvihnutý prst prišiel v čase, keď sa ešte definitívne nerozhoduje, a hoci to možno bude znieť kacírsky, prehra mohla byť aj na niečo užitočná. "Myslím, že si chlapci dostatočne uvedomili, aký trend budú musieť udržať, aby podobné zápasy nestrácali. Vydiskutovali sme si isté okolnosti, príčiny a dôsledky a ideme ďalej cestou, ktorú sme si vytýčili," dodal prešovský tréner. Jeho zverenci uzavrú volejbalový rok 2003 zajtra v Bratislave, kde predohrávajú na pôde lídra stretnutie 2. kola nadstavby.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.