Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Vargovi prišli po žŕdkach aj góly

Tomáš Varga. Humenský obranca v derby skóroval dvakrát. (Autor: mirano)
Sportnet|Publikované 6. okt 2015 o 00:00

Humenský obranca Tomáš Varga sa pod výhru 3:1 nad Bardejovom podpísal dvoma gólmi.HUMENNÉ. Vo východniarskom derby v I. hokejovej lige bol favoritom Bardejov, ale humenský nováčik sa ho nezľakol.

Dve tretiny boli domáci strelecky aktívnejší a napokon si pripísali druhé trojbodové víťazstvo, kým ich súper z horného Šariša vyšiel druhýkrát zo zápasu naprázdno.

Pod výsledok 3:1 sa podpísal dvoma gólmi humenský obranca Varga.

O krok vpredu

Bardejov predchádzali dobré zvesti, majú kvalitné mužstvo, len stopercentný humenský výkon mohol znamenať úspech.

„Vedeli sme, čo nás čaká. Bardejov už niekoľko sezón patrí k prvoligovej špičke a inak to nie je ani teraz. Z našej strany to bol kolektívny výkon, zabojovali sme a výsledok sa dostavil,“ začal hodnotenie Tomáš Varga.

Pre humenských hokejistov bolo pozitívum, že sa ujali vedenia 2:0.

„Aj keď súper znížil, stále sme boli o krok vpredu. Chceli sme skórovať ako prví, lebo doposiaľ sme doma vždy najskôr inkasovali,“ mienil humenský obranca.

Prvý zblízka, druhý náhodný

Od polovice druhej tretiny až do jej záverečnej sirény prevzali opraty stretnutia do rúk Bardejovčania. V jednom ohni bol brankár Volentier, kryl aj trestné strieľanie, naplno musela pracovať celá humenská defenzíva. Vydržala, neinkasovala.

„Súper začal viac korčuľovať, nám robilo problémy dostať sa z obranného pásma, ale ustáli sme to. V tretej tretine sme prehustili stred klziska, aby sa hostia sa už k takému tlaku nedostali,“ poznamenal v zápase dvojgólový humenský bek.

V 21. minúte prekonal Sabola zblízka, v 60. minúte putoval puk z jeho hokejky do prázdnej bardejovskej brány cez celé klzisko.

„Tréner nám prízvukoval, že si musíme preberať hráčov, ak sa získa puk, nemusíme mieriť na bránu, stačí ho vyhodiť do stredného pásma. Aj ja som teda chcel puk iba takto oddialiť za našu modrú, že sa rozkotúľal až do brány, bola viacmenej náhoda. Som však rád, že to už padlo, predtým som triafal žŕdky, takže to konečne už vyšlo,“ pousmial sa Tomáš Varga, ktorý posilnil MHK Humenné z martinských radov.

Pohľad hostí

Hráč Bardejova Radovan Cútt derby v Humennom videl takto: „Vedeli sme, že budú hrať naplno a nám nevyšiel úvod. Domáci mali šance a dali aj gól. Potom to zamurovali v strednom pásme a pred bránkou, my sme do nich búšili, ale bez efektu. Takticky boli dobre pripravení. Tak to býva, že bývalí hráči Bardejova sa chcú ukázať v čo najlepšom svetle, najmä M. Segľa, či Hopkovič.“

šč

Súvisiace články