Vargov vydarený návrat, Arsenal - SAFC 2:3 v Ligovom pohári

TASR|6. nov 2002 o 23:49

Londýn 6. novembra (TASR) - Člen širšej slovenskej futbalovej reprezentácie Stanislav Varga absolvoval po necelých deviatich mesiacoch vydarený návrat ...

Londýn 6. novembra (TASR) - Člen širšej slovenskej futbalovej reprezentácie Stanislav Varga absolvoval po necelých deviatich mesiacoch vydarený návrat do základnej zostavy anglického tímu AFC Sunderland.

V 3. kole Ligového pohára zvíťazil SAFC 3:2 nad Arsenalom Londýn a 30-ročný slovenský obranca mal veľký podiel pri vyrovnávajúcom góle na 2:2.

V 70. minúte Varga odstavil od lopty domáceho Kanua, prihral Proctorovi a ten našiel gólovú hlavu mladíka Marcusa Stewarta. Fanúšikovia čiernych mačiek sa ešte neprestali radovať, keď Stewart zasadil Arsenalu rozhodujúci úder o dve minúty neskôr.

Sunderland pod vedením nového trénera Howarda Wilkinsona nastúpil s deviatimi zmenami v základnej zostave oproti poslednému ligovému zápasu s Charltonom (1:1). Okrem Vargu sa po prvý raz v tejto sezóne objavil v súťažnom zápase SAFC aj Švéd Stefan Schwarz.