Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Varga mal štastie v neštastí a verí, že Celtic cez MTK v LM postúpi

TASR|8. aug 2003 o 11:59

Glasgow 8. augusta (TASR) - Slovenský futbalový obranca Stanislav Varga v službách škótskeho veľkoklubu Celtic Glasgow mal počas júlového prípravného ...

Glasgow 8. augusta (TASR) - Slovenský futbalový obranca Stanislav Varga v službách škótskeho veľkoklubu Celtic Glasgow mal počas júlového prípravného zápasu proti Fulhamu, v ktorom utrpel zranenie kolena, šťastie v nešťastí. Ak by totiž protihráč Zesh Rehmnan trafil urasteného slovenského zadáka nad alebo pod koleno, pre rodáka z Lipian by to znamenalo minimálne predčasný koniec sezóny.

"Päť minút po nedovolenom zákroku Rehmana som si vôbec necítil pravé koleno a nemohol som poriadne hýbať nohou. Obával som sa, že pôjde o vážne zranenie, lekárske vyšetrenia však našťastie ukázali opak. Isté však je, že ak by ma Rehman netrafil priamo do kolena, znamenalo by to pre mňa predčasný koniec sezóny," povedal Varga.

Slovenský bek sa po zranení pomerne rýchlo zotavil a nastúpil v drese úradujúceho škótskeho vicemajstra v základnej jedenástke v prvom dueli 2. predkola Ligy majstrov na pôde litovského FBK Kaunas. "Katolíci" napokon zvíťazili 4:0, pričom Varga prihrával na úvodný gól švédskemu kanonierovi Henrikovi Larssonovi.

"Problémy so zranením urobili zo mňa silnejšieho človeka a teraz sa budem zo všetkých síl usilovať podávať v drese Celtiku kvalitné výkony. Pevne verím, že cez MTK Budapešť postúpime do hlavnej súťaže Ligy majstrov, v ktorej sa nám podarí dosiahnuť pozoruhodný výsledok. V minulej sezóne som mal ako divák na vlastné oči možnosť vidieť finálový duel Pohára UEFA proti FC Porto v Seville a viem, čo znamená pre vedenie klubu i pre oddaných fanúšikov uspieť v európskych klubových súťažiach," uzavrel Varga.

mv pb

Súvisiace články