Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Varga: Dosť bolo rozdávania bodov

Sportnet|Publikované 7. nov 2005 o 23:00

Košice - Pred reprezentačnou prestávkou, ktorá najvyššiu hokejovú súťaž preruší až do 18. novembra si chceli Košičania vylepšiť náladu dobrými

výsledkami. Víťazstvo v Martine v nedeľňajšom stretnutí 24.kola považovali za samozrejmosť, no duel nebol z kategórie jasných. Nováčik síce doma prehral 1:2, ale rozhodnutie padlo až v predĺžení.

"Ani v minulosti sa v Martine nehralo ľahko, no a v tejto sezóne je to ešte náročnejšie. Koniec koncov Slovan tam dostal sedmičku, Mikuláš šestku. Jasný zápas by to mohol byť, ak by sme dali dva rýchle góly, no nám sa podarilo v úvode streliť len jeden," rozhovoril sa zadák HC Milan Varga a k dianiu na martinskom ľade dodal: "Začiatok druhej tretiny sme prespali a domáci vyrovnali. Ale od polovice duelu sme boli aktívnejším mužstvom. Nevravím, že Martin si nevypracoval ďalšie šance, no my sme do nich búšili neustále. Akurát, že bez efektu. Škoda, mohli sme mať namiesto dvoch bodov tri."

Odchovanec Košíc sa už ani nechcel pristavovať pri nezrealizovaných príležitostiach, vraj je to už monotónna pieseň. "Do prázdnej bránky už dnes góly veľmi nepadajú. Chýba nám častejšia streľba. Nemôže sa stať, že prečíslenie dvaja na jedného skončí v rohu klziska. Tréneri nám to vyčítajú často. Ak sa toto zmení, aj na výsledkoch sa to prejaví."

Modro bieli už boli v tabuľke na poslednom mieste. Postupne sa prepracovali na piate. No stále sa im musí máliť. "Tak či onak, aj hra aj výsledky sú lepšie ako na začiatku. A bude to ešte lepšie, v to veríme všetci. Do Vianoc by sme sa radi dostali na špicu. Tretie miesto nie je vzdialené, v novembri hráme viac stretnutí doma, tak by sme už mohli zatrhnúť súperom, aby k nám chodili ryžovať. Dosť bolo zozdávania bodov."

Varga v tomto ročníku extraligy nastúpil z 25 meraní síl 23 krát. Stal sa stabilnou súčasťou zostavy. A to ho nepochybne hreje, lebo v minulosti tomu tak nebolo. "Táto sezóna je pre mňa prelomová. V predchádzajúcej som na ľad naskakoval z lavičke v tretej tretine, zväčša keď už bolo rozhodnuté. V podstate som bol akoby o počtu. Teraz je to iné. Zodpovednosť je aj na mne. Som tam na to, aby som niesol svoj diel."

Zväčša sa ocitá po boku najskúsenejšieho beka Juraja Kledrowtza. Pri kapitánovi HC sa už chytil nejeden obranca. "Ďuro je výborný hráč, ale aj človek. Má trpezlivosť s mladými hráčmi, preto vedľa neho už nejeden výkonnostne povyrástol. No a aj ja chcem rásť," želá si 22 ročný hokejista.

Vyhľadá šamana?

V doterajšom priebehu extraligy sa ešte z gólu netešil. Po 23 štartoch má na konte len dve asistencie. V tíme teda patrí medzi menšinu tých, ktorí ešte neskórovali. "Aj teraz v Martine som mal dve šance. Jednu som nepremenil v presilovke, keď som spomedzi kruhov trafil len brankára," nevie Varga nájsť správnu streleckú parketu, pritom sa do strely dokáže oprieť, no mušku má vychýlenú pričasto. Už ho to začína zožierať. "Ako by som bol zakliaty. Asi vyhľadám nejakého šamana, aby ma odklial," prehodil s úsmevom. (tt)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.