Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Vandraško sa vracia z Liptova na Spiš

Posila Vandraško. Vrátil sa opäť do Spišskej Novej Vsi. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 18. júl 2016 o 00:00

V Spišskej Novej Vsi pôsobil Dárius Vandraško v mládežníckych kategóriách. Na ponuku Novovešťanov prikývol, otec ho v tom podporil.

SP. NOVÁ VES. Predstavovať futbalové meno Vandraško na futbalovom Spiši je nosením dreva do lesa.

Najprv za hráčskych čias a teraz na poste trénera sa Peter Vandraško stal futbalovou ikonou.

Viac príležitostí

V otcových hráčskych šľapajach pokračuje syn Dárius. Ten už na Spiši druholigovú súťaž hral, ale v drese Liptovského Mikuláša.

„V Liptovskom Mikuláši som pôsobil jeden a pol roka. Prežil som tam pekné futbalové obdobie. No na konci som už nedostával toľko príležitostí, ako by som si predstavoval. Cítil som, že potrebujem zmenu. Pred letnou prípravou sa mi ozvali funkcionári zo Spišskej Novej Vsi. Na ich ponuku som prikývol,“ povedal Dárius Vandraško.

V lete tvrdo pracuje na tom, aby trénera Ondáša presvedčil o svojom futbalovom umení a dostal sa do základnej zostavy Spišiakov.

Ešte ako hráč Liptovského Mikuláša sa predstavil v dobrom svetle, hoci striedal v závere zápasu.

„Ťažko povedať, či zavážil spomínaný zápas. Vtedy som veľa neodohral, ale Novovešťania ma poznajú oveľa dlhšie, lebo som zo Spiša a za FK som pôsobil v mládežníckych kategóriách.“

Prestup riešil s otcom

Futbalová rodina Vandraškovcov pochádza zo Spišského Podhradia. Spod Spišského hradu v ostatnom čase vzišlo veľmi veľa kvalitných hráčov.

Aj v Spišskej Novej Vsi majú od Dáriusa veľká očakávania. No asi najviac bude sledovať druholigovú púť svojho syna otec Peter.

„Otec reagoval pozitívne. Veľa sme sa o prestupe rozprávali. S ním riešim celú moju doterajšiu kariéru. Je mojím radcom, no konečné rozhodnutie bolo na mne. On ma podporil,“ prezradila nová posila Spišiakov.

Momentálne sú Spišiaci v plnej letnej príprave. Formuje sa ešte silnejší káder, ako bol pred rokom. A tak očakávania funkcionárov, ale aj fanúšikov sú veľmi vysoké.

„Na Spišskú sa veľmi teším, pretože sa vraciam domov, do známeho prostredia. V druholigovej súťaži som pôsobil a tak sa teraz o to viac teším na súboje s Liptovským Mikulášom,“ dodal Dárius Vandraško.

Súvisiace články