Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Vandasovi sa splnil jeden z detských snov

Michael Vandas. Premiérovo sa predstaví v seniorskej reprezentácii. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 11. dec 2012 o 23:00

Viacero debutantov sa predstaví v seniorskom slovenskom drese na medzinárodnom turnaji vo Švajčiarsku (piatok, sobota).

Viacero debutantov sa predstaví v seniorskom slovenskom drese na medzinárodnom turnaji vo Švajčiarsku (piatok, sobota), na ktorom sa okrem domáceho výberu zúčastní Slovensko, Nórsko a Bielorusko.

POPRAD. Jedným z nich je 21-ročný útočník HK Poprad Michael Vandas. Talentovaný krídelník koketoval s najcennejším dresom už v minulej sezóne, no zakaždým ho pribrzdilo zranenie, ktoré mu neumožnilo zahrať si pod vedením trénera Vladimíra Vůjtka.

Tentoraz mu to konečne vyšlo. „Na reprezentáciu sa veľmi teším, je to pre mňa po prvýkrát. Od malička bolo mojím snom reprezentovať,“ uviedol Vandas.

Keď mali zabrať, poľavili

Hoci sa už veľmi tešil na reprezentačný zraz, v hlave mu vírila nešťastná prehra s Košicami o jediný gól.

„Chýbalo nám šťastie. Myslím si, že sme boli lepším mužstvom. Mali sme viac striel, lepšie sme korčuľovali, stále sa však trápime s koncovkou. Snáď to už nabudúce vyjde,“ povzdychol si Vandas.

Po dvoch tretinách prehrávali kamzíci s Košicami už 1:4, no v poslednej časti sa im tromi gólmi podarilo vyrovnať. Vzápätí však prišla zbytočná chyba a piaty inkasovaný gól, ktorý ich znovu poslal do kolien.

„To isté bolo aj predtým proti Skalici. Vyrovnali sme na 2:2 a zrejme sme si mysleli, že všetko už príde samo. Vtedy, keď máme najviac zabrať, poľavíme. To opäť rozhodlo,“ naznačil Vandas.

Hoci po stretnutí s Košicami už jeho myšlienky smerovali k „národiaku“, prehra ho veľmi mrzela.

„Predchádzajúci nevydarený zápas so Skalicou sme hodili za hlavu a poučili sa z neho. Po desiatich minútach sme mali vyhrávať 3:0 a bolo by po zápase. Urobili sme ale hlúpe chyby, ktoré náš súper zakaždým potrestal. Preto nám to znovu nevyšlo,“ hľadal príčiny ďalšej domácej prehry Vandas.

Teší sa na Majdana

Michael verí, že posledné neúspešné výsledky s Popradom príliš nenarušia jeho pohodu. „Hokej je hlavne o psychike. Dúfam, že tieto posledné prehry s Popradom mi ju príliš nenaštrbia,“ poznamenal Vandas.

Ako povedal, veľmi sa teší predovšetkým na útočníka Litvínova Juraja Majdana, s ktorým sa dlhšie nevidel.

„Naším cieľom bude hrať kolektívne a vyhrať čo najviac zápasov,“ zaželal si pred odletom do Švajčiarska Vandas.

Po reprezentačnej prestávke čakajú Popradčanov ďalšie dva súboje na domácom ľade, v stredu 19. decembra privítajú vedúci Zvolen a o dva dni na to poslednú Žilinu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.