Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Vancouver poškuľuje po Vokounovi, Čechov prestup by umožnil Lašákov debut

TASR|27. aug 2001 o 12:45

Vancouver 27. augusta (TASR) - O služby českého brankára zámorského tímu NHL Nashvillu Predators Tomáša Vokouna podľa zámorských médií prejavuje záujem kanadský celok Vancouver Canucks. Prípadný Čechov prestup by zreálnil...

Vancouver 27. augusta (TASR) - O služby českého brankára zámorského tímu NHL Nashvillu Predators Tomáša Vokouna podľa zámorských médií prejavuje záujem kanadský celok Vancouver Canucks. Prípadný Čechov prestup by zreálnil šance na debut prvého slovenského brankára v NHL v osobe reprezentanta Jána Lašáka, ktorý bude na svoju príležitosť čakať opäť na farme Nashvillu v Milwaukee.

Klub z Britskej Kolumbie potrebuje pred začiatkom sezóny do základnej zostavy k Danovi Cloutierovi pridať ďalšieho gólmana a k posilneniu Canucks by malo prísť už v najbližších týždňoch. Okrem Vokouna sú však v sfére záujmu aj dvaja veteráni - Jeff Hackett z Montrealu a Stephane Fiset z Los Angeles.

Silná brankárska konkurencia v tíme dravcov, kde okrem Vokouna na poste jednotky pôsobí aj americký reprezentant Mike Dunham a spoločne s Lašákom bude na farme v AHL chytať talentovaný Brian Finley, však zvyšuje pravdepodobnosť hráčskej výmeny medzi Vancouverom a Nashvillom. Na dôvažok vedenie Preds sa bude snažiť pred štartom základnej časti za každú cenu posilniť ofenzívu mužstva, ktoré v uplynulej sezóne zaznamenalo tretiu najhoršiu streleckú bilanciu z celej NHL.

Vokoun odchytal v skončenom ročníku 35 stretnutí (13 víťazných, 5 remízových a 17 prehratých) s priemerom 2,44 gólu na zápas a s percentuálnou úspešnosťou 91 %. Zvolenský rodák Lašák vo svojom prvom ročníku v Milwaukee absolvoval 43 zápasov IHL (23 víťazstiev, 3 remízy a 17 prehier) s priemerom 2,61 gólu na stretnutie a s percentuálnou úspešnosťou 91,3 %.

Súvisiace články