Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Vancouver je ďalším záujemcom o Bondru

Sportnet|3. feb 2004 o 00:00

WASHINGTON - Ďalším z radu tímov NHL, ktorý prejavil záujem o slovenského útočníka Petra Bondru, je podľa zámorských médií Vancouver. Canucks vyhrali v sobotu na ľade Bondrovho Washingtonu 6:1 a po zápase sa mali stretnúť generálni manažéri oboch tímov .

WASHINGTON - Ďalším z radu tímov NHL, ktorý prejavil záujem o slovenského útočníka Petra Bondru, je podľa zámorských médií Vancouver. Canucks vyhrali v sobotu na ľade Bondrovho Washingtonu 6:1 a po zápase sa mali stretnúť generálni manažéri oboch tímov - domáci George McPhee a Brian Burke. Témou ich rozhovoru malo byť práve možné pôsobenie skúseného kanoniera v Kanade.

Ako je známe, majiteľ Washingtonu Ted Leonsis, dlhoročný Bondrov fanúšik, chce dať slovenskému útočníkovi šancu vyhrať Stanley Cup. Capitals rozpredávajú tím, keď mužstvo už opustil Čech Jaromír Jágr (prestup do N. Y. Rangers) a na predaj sú aj ostatné hviezdy - Bondra, český center Róbert Lang a ruský obranca Sergej Gončar.

„Viem iba to, čo som sa dočítal v novinách. Trejd sa môže udiať hocikedy, v NHL nikdy neviete, na čom ste," povedal Bondra. Rodák z ukrajinského Lucku by sa vo Vancouveri stretol so známym slovenským fyzioterapeutom Dušanom Benickým.

„Keď som mal problémy so slabinami, Dušan bol prvý, komu som volal. Vždy mi pomohol, jeho metódy sú veľmi efektívne," dodal najlepší športovec Slovenska za rok 2002. Bondra, ktorý aktuálne zarába 4,5 milióna dolárov, zaznamenal v tejto sezóne v 49 zápasoch 19 gólov a 32 bodov. (sita)

Súvisiace články