Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Van Marwijk novým trénerom Borussie Dortmund

SITA|1. jún 2004 o 14:53

DORTMUND 1. júna (SITA) - Nemecký futbalový klub Borussia Dortmund angažoval na uvoľnený post po trénerovi Matthiasovi Sammerovi podľa očakávania holandského kormidelníka Berta van Marwijka. "Rokovania ...

DORTMUND 1. júna (SITA) - Nemecký futbalový klub Borussia Dortmund angažoval na uvoľnený post po trénerovi Matthiasovi Sammerovi podľa očakávania holandského kormidelníka Berta van Marwijka. "Rokovania výrazne pokročili a vzájomnú spoluprácu si dokážem veľmi dobre predstaviť," konštatoval prezident BVB Gerd Niebaum. Päťdesiatdvaročný kouč by mal na Westfálskom štadióne podpísať dvojročnú zmluvu. K definitívnemu uzavretiu kontraktu však zatiaľ dôjsť nemôže, keďže van Marwijk je v súčasnosti na dovolenke na Mallorke.

Bert van Marwijk absolvoval počas aktívnej hráčskej kariéry takmer 400 zápasov v najvyššej holandskej súťaži, ako tréner pôsobil vo viacerých kluboch v krajine tulipánov. Najväčší úspech dosiahol van Marwijk na lavičke Feyenoordu Rotterdam, s ktorým v roku 2002 získal Pohár UEFA, keď vo finále zdolali jeho zverenci práve Borussiu Dortmund.

Súvisiace články