Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Van Gaal zostáva na lavičke Barcelony

TASR|20. jan 2003 o 10:13

Madrid 20. januára (TASR) - Holandský futbalový tréner Louis van Gaal zostáva napriek nepresvedčivým výsledkom naďalej na lavičke španielskeho klubu ...

Madrid 20. januára (TASR) - Holandský futbalový tréner Louis van Gaal zostáva napriek nepresvedčivým výsledkom naďalej na lavičke španielskeho klubu FC Barcelona. Uviedol to po stretnutí s hráčmi a vedením katalánskeho veľkoklubu, ktoré prebehlo po sobotňajšej domácej prehre 2:4 s Valenciou.

"Nikto nežiadal moju rezignáciu. Moje odstúpenie nič nerieši. Myslím si, že všetci sa musíme spojiť a pokúsiť sa dostať z tejto zložitej situácie. To je jediné správne riešenie. Dôležité je, že hráči stoja za trénerom a tréner za hráčmi," uviedol na tlačovej konferencii Louis van Gaal, ktorý Barcelonu trénuje už druhýkrát vo svojej kariére. Prvýkrát ju viedol v rokoch 1997 - 2000.

Barcelone patrí v ligovej tabuľke až deviate miesto a na vedúci San Sebastian stráca hrozivých 19 bodov. V ostrom kontraste s jej výkonmi v španielskej lige sú výsledky v Lige majstrov, v ktorej Barcelona na jeseň zvíťazila vo všetkých desiatich zápasoch.

mr go

Súvisiace články