Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Van Almsicková sa túži rozlúčiť s kariérou ziskom olympijského zlata

TASR|12. aug 2004 o 16:03

Atény 12. augusta (TASR) - Nemecká plavkyňa Franziska Van Almsicková sa túži rozlúčiť s aktivnou kariérou ziskom zlata na OH v Aténach v jej obľúbenej ...

Atény 12. augusta (TASR) - Nemecká plavkyňa Franziska Van Almsicková sa túži rozlúčiť s aktivnou kariérou ziskom zlata na OH v Aténach v jej obľúbenej disciplíne 200 m v.sp. Nemka má vo svojej zbierke množstvo medailí z vrcholných podujatí, no najcennejší olympijský kov jej stále chýba.

"Do Atén som prišla s cieľom pokúsiť sa získať zlatú olympijskú medailu na 200 m v.sp. Cítim sa v pohode a chcem využiť moju poslednú šancu. Z pobytu v gréckej metropole mám zatiaľ veľmi dobrý pocit, je tu výborná atmosféra a v Aténach sa cítim ako doma. Taktiež podmienky v bazéne sú veľmi dobré," povedala Van Almsicková, ktorá podobne ako slovenská plavecká jednotka Martina Moravcová debutovala pod piatimi olympijskými kruhmi na OH 1992 v Barcelone.

V katalánskej metropole sa jej ako 14-ročnej vychádzajúcej hviezde podarilo získať dve strieborné a dve bronzové medaily. Najväčšie sklamanie zažila Van Almsicková pred štyrmi rokmi v Sydney, keď vo svojej obľúbenej disciplíne 200 m v.sp. nepostúpila ani do finále. V nemeckých médiách následne musela čeliť spŕške kritiky a mnohí pripisovali jej klasajúcu výkonnosť na vrub telesnej nadváhe. Dovtedy extravagantná Nemka zmenila životný štýl, zrušila mnohé reklamné kontrakty a začala opäť tvrdo pracovať na návrate do svetovej špičky.

Súvisiace články