Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Valábik je v desiatke najlepších

Sportnet|28. jún 2004 o 00:00

V sobotňajšej časti draftu, prvé 3 kolá, sa objavili mená štyroch Slovákov. Najvyššie sa umiestnil obranca Boris Valábik. Z desiateho miesta si ho vybrala Atlanta Thrashers. Valábik sa stal iba štvrtým slovenským hokejistom, ktorého draftovali v prvej ..


Boris Valábik (v drese Atlanty) s funkcionármi tímu Thrashers (zľava doprava): spoluvlastníkom klubu Bruceom Levensonom, generálnym manažérom Donom Waddellom a hlavným trénerom Bobom Hartleyom.FOTO - INTV sobotňajšej časti draftu, prvé 3 kolá, sa objavili mená štyroch Slovákov. Najvyššie sa umiestnil obranca Boris Valábik. Z desiateho miesta si ho vybrala Atlanta Thrashers. Valábik sa stal iba štvrtým slovenským hokejistom, ktorého draftovali v prvej desiatke (pred ním - Gáborík, 3. miesto v 2000, Róbert Petrovický, 9. miesto v 1992 a Mezei, 10. miesto v 1999).

Valábik bol vysoko už v preddraftových prognózach, v ktorých mu predpovedali 13. miesto. Strieborný medailista z minuloročných majstrovstiev sveta hokejistov do 18 rokov v Jaroslavli bol v poslednej sezóne oporným pilierom obrany jazdcov z Kitcheneru a patril medzi najtrestanejších hráčov súťaže.

"Pocity sú jednoducho neopísateľné. Byť draftovaný z 10. miesta a navyše tímom, ako je Atlanta, je fantastické. Thrashers je vynikajúca organizácia, ktorá dáva šancu mladým hráčom. Mám šancu hrať v NHL. K vynikajúcemu draftu chcem zablahoželať aj Andrejovi Meszárošovi," povedal Valábik.

Druhým Slovákom vybraným v prvom kole sa stal obranca trenčianskej Dukly Andrej Meszároš. Z 23. pozície si ho vybrala Ottawa Senators. "Je to úžasné. Vôbec som nečakal, že si ma vyberie práve Ottawa. Myslel som, že budem trochu vyššie, ale to nie je až také dôležité. Výber Ottawy ma veľmi potešil. Keď sa narýchlo zamyslím, vybaví sa mi v pamäti v mužstve Senators okrem Slovákov aj mladá obrana. Po návrate sa v Trenčíne určite stretnem s Mariánom Hossom a Zdenom Chárom. Viem, že mi pomôžu," uviedol Meszároš, ktorý má za sebou úspešnú sezónu.

Na ďalších slovenských hráčov siahli kluby NHL v 3. kole. Buffalo Sabres si zo 71. miesta vybralo obrancu juniorky trenčianskej Dukly Andreja Sekeru. O sedem výberov nižšie siahla Minnesota na Sekerovho spoluhráča z Trenčína Petra Ölveckého. Včera večer pokračoval draft ďalšími 6 kolami.

(sita)

Súvisiace články