Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Vaidišová nepozná Cibulkovú, pôjde oslavovať s Hantuchovou

SITA|Publikované 17. apr 2007 o 10:55

PRAHA 17. apríla (SITA) - Aj Nicole Vaidišová, jednotka českého tímu na víkendový zápas 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie 2007 tenistiek, sa priznala, že rovnako ako kolegyňa z družstva Lucie ...

PRAHA 17. apríla (SITA) - Aj Nicole Vaidišová, jednotka českého tímu na víkendový zápas 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie 2007 tenistiek, sa priznala, že rovnako ako kolegyňa z družstva Lucie Šafářová nepozná slovenskú dvojku Dominiku Cibulkovú: "Trošku si ju pamätám z juniorských súťaží, ale ani neviem, či a ako sme spolu hrali," povedala pre MF Dnes 17-ročná rodáčka z Norimbergu po zložení skúšok v škole a pred presunom do Bratislavy. Osmička svetového rebríčka sa stretla so 123. hráčkou aktuálneho renkingu v júni 2004 v londýnskom Roehamptone a zdolala ju v 2. kole ako dvojka "pavúka" suverénne 6:0, 6:3. Semifinálovou prehrou s Novozélanďankou Marinou Erakovicovou vtedy sama sebe zabránila vyzvať vo finále jednotku žrebu - tú Holanďanku Michaellu Krajicekovú, ktorej nedávno nečakane podľahla v Charlestone: "Jeden zápas mi sebavedomie nerozhodí. Musím predsa rátať s tým, že občas prídu aj stretnutia, v ktorých nebudem hrať optimálne. Ďalšie turnaje v Amerike však boli dobré. Som optimistka, formu mám. Ako tím máme na to, aby sme v Bratislave vyhrali. Urobíme pre to maximum," zdôraznila držiteľka šiestich singlových titulov na okruhu WTA a semifinalistka Roland Garros 2006 a Australian Open 2007.

Nad Danielou Hantuchovou (14. v počítačovom poradí) ako líderkou domáceho výberu pod taktovkou kapitána Mojmíra Mihala vedie N. Vaidišová 3:0. Naposledy ju zdolala 6:1, 6:4 v januári v austrálskom Sydney, upozorňuje však na nárast výkonnosti tenistky, s ktorou kuriózne má spoločnú jednu podstatnú vec - termín narodenia 23. apríla. "Dúfam, že po víkende to bude 4:0, ale naše predchádzajúce zápasy by ma mali len povzbudiť, určite nie zbaviť pozornosti. V ostatnom čase je totiž Daniela vo veľmi dobrej forme. Budem do toho musieť dať všetko. Nejaké to ´hecovanie´ však medzi nami neprebehlo. Skôr sme spolu hovorili o tom, že by sme po zápase mohli ísť tie naše narodeniny spoločne osláviť."

Na Floride žijúca svetobežníčka mala pri spomenutých pondelňajších skúškach najväčší problém s matematikou. Dostala z nej dvojku. Jazyky - angličtinu, nemčinu a češtinu - zvládla na jednotku. Vaidišovú, ktorá drží palce hokejistom Tampy Bay, mrzelo, že zatiaľ nevidela žiadny duel "bleskov" v Stanleyho pohári. "Žiaľ, prvé zápasy hrali v New Jersey. Teraz sú doma, ale môžem im fandiť len pri televízore. Dúfam, že postúpia a budem si môcť zájsť na ich stretnutie po mojom návrate do Ameriky." Premiérovú priamu výpomoc od svojho nevlastného otca Aleša Kodata, ktorý vo funkcii kapitána českého fedcupového družstva nahradil Tomáša Peteru (odstúpil pre vyťaženosť angažovaním sa v olympijskej kandidatúre Prahy), považuje Nicole za výhodu: "Uvidím, čo na tej lavičke vymyslí. Myslím si však, že hlas zvyšovať nebude. Keď bolo povolené koučovanie v Indian Wells a Miami, tak mi radil. On je veľmi pokojný. Vnímam ho ako pozitívny prvok. Vie o mne úplne všetko."

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.