Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Vaic sa s Kledrowtzom chytil len v zápale boja

Sportnet|Publikované 7. sep 2008 o 22:00

Priaznivci hokeja si včera v Košiciach prišli na svoje. Zápas vicemajstra s majstrom mal nadpriemernú úroveň, Košičania v 1. kole extraligy vyhrali

nad Slovanom 5:2, nadviazali tak na piatkové presvedčivé víťazstvo 7:1 v predohrávke 3. kola s Kežmarkom.

KOŠICE. Steel Aréna v Košiciach bola včera zaodetá z polovice uniformne. Diváci si v spodnom okruhu pred šlágrom so Slovanom našli na svojich miestach tričká s logom HC Košice. A tak mnohí fandili práve v nich. "Chcel by som poďakovať našim sponzorom, a zvlášť spoločnosti Valcovňa profilov a. s. a Berlitzu za to, že divák mal takýto pekný úvod sezóny. Vďaka nim sme mohli rozdať 5 tisíc tričiek," uviedol generálny manažér a viceprezident HC Košice Juraj Bakoš.

Po 9 rokoch v Košiciach

Hokejisti Slovana najmä v prvej tretine vystrkovali rožky, no v koncovke boli neraz jaloví. Aj tam videl útočník Ľubomír Vaic príčinu prehry. V minulosti obliekal košický dres, do metropoly východu sa vrátil po deviatich rokoch, avšak zaodetý v belasom. "Bol to akoby sviatok, plná hala, ktorá dokáže spraviť výbornú atmosféru. Košičania ukázali pekný hokej, dali góly v presilovkách. My sme svoje šance nevyužili a sa rozhodlo," poznamenal 31-ročný center, ktorý sa po rokoch v cudzine vrátil do extraligy. "Isteže v súvislosti s Košicami sa vynárali aj spomienky. Veď som tu odohral tri sezóny. Štadión je dnes prerobený. Každopádne bol to dobrý hokej. Košice hrajú ofenzívne, hra sa prelínala z útoku do útoku a to je pre diváka atraktívne."

S Ďurom kamaráti

V tretej tretine sa Ľubo dostal do konfliktu s obrancom Jurajom Kledrowtzom. Potom sa do toho zamiešal ešte Kováčik z hosťujúceho mužstva. "Bolo to v zápale boja. Ja som si ani nevšimol, že je to Ďuro Kledrowetz. Ale po zápase sme si to vyrozprávali, takže je to úplne v pohode. Ďuro ma trafil, ale taký je hokej. Sme stále kamaráti," vrátil sa Vaic k momentu po ktorom hala búrila, vzplanuli emócie. Keď Kledrowetz a Vaic odchádzali na trestnú lavicu kamarátske pohľady tam ešte neboli, hráči na seba ani len nepozreli. "Na ľade sme súperi. Keby som sa každého súpera, ktorého poznám, mal opýtať obrazne povedané ako sa má, tak nemôžem ani nikoho trafiť."

Vaic sa v lete upísal Slovanu. V jeho drese sa pokúsi pomôcť pri obhajobe titulu, či v Lige majstrov. Prečo práve v Slovane? "Lebo mal najväčší záujem. Som v Slovane, ktorý má ciele najvyššie," podotkol a dodal, že Košice o jeho služby záujem nemali.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.