Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Vaic sa po ročnej reprezentačnej odlmke teší najmä na Fínov

Sportnet|Publikované 15. dec 2002 o 23:00

Bratislava/Lappeenranta (TASR) Po ročnej odmlke si slovenský reprezentačný dres opäť oblečie aj útočník fínskeho tímu SaiPa Lappeenranta Ľubomír

Vaic. Hokejista so skúsenosťami z NHL pôsobí v Škandinávii druhú sezónu, na sever Európy zamieril vlani z českého Vsetína. "Musel som si privyknúť na špecifiká fínskeho hokeja, ktorý je naozaj útočne ladený, dravý a hrá sa bez vymýšľania so značným ťahom do útočného pásma. Predtým v českej extralige to bolo viac o kombinačných schopnostiach a technickej vyspelosti. Myslím si, že nové prvky mám už v krvi a som rád, že sa mi darí," uviedol Vaic, ktorý je v tíme druhým najproduktívnejším hráčom. Vaic nastupuje zväčša v prvej formácii s českým matadorom Machuldom a Fínom Kirkunenom, no po rošádach v záujme oživenia výkonnosti tímu sa ocitol aj v druhej päťke. "Stále som nasadzovaný na dôležité fázy stretnutí, presilovky i oslabenia. Mám dôveru trénera a to ma teší."

Vaic po skončení minulého ročníka okamžite napriek ponukám z iných krajín podpísal nový kontrakt a neľutuje. "Som spokojný s podmienkami i hernými možnosťami." Pred časom bol v kontakte s Františkom Hossom a Jánom Filcom a tušil, že jeho výkony neunikli pozornosti členov realizačného tímu slovenskej reprezentácie. "Predpokladal som, že príde pozvánka a potešil som sa jej. Je to impulz aj do ďalšej kariéry a teším sa na chlapcov i na kvalitné zápasy. Hlavne proti Fínom to bude pre mňa zaujímavé," tvrdí bývalý hráč Košíc, ktorý hral aj v zámorskom klube Vancouver Canucks, ale potom radšej zvolil návrat do Európy. "Pôsobenie v NHL som nezavrhol, ale teraz myslím na to, aby som bol užitočný vo Fínsku."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.