Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Vackovú atmosféra univerziády uchvátila

Odchádza. Jana Vacková už v BSS Košice pôsobiť nebude. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 15. júl 2009 o 22:00

Jediným zástupcom Slovenska v kolektívnom športe na Svetovej letnej univerziáde v Belehrade bol ženský basketbal. Vysokoškolský výber trénerskej dvojice Horička - Bizub, v ktorom bolo viacero východniarok, obsadil ôsmu priečku.KOŠICE. V šestnásťčlennom štartovom poli naša reprezentácia uzatvárala lepšiu polovicu. Prvoradý cieľ, ktorým bol postup zo skupiny, tak po víťazstvách nad Kanadou a Japonskom splnila, v ďalšej fáze už výhry nepridala.

Niektoré prehry mrzia

"Na takej akcii som ešte nikdy nebola a univerziáda na mňa urobila neopísateľný dojem. Neverila by som, že to môže byť také úžasné, keby som to nezažila. Už samotný pochod účastníkov časťou Belehradu, vrcholiaci otváracím ceremoniálom v tamojšej aréne, stál za to. Rovnako zážitkom bolo aj mužské finále, kde bolo 20-tisíc divákov," uchvátil celosvetový festival vysokoškolských športovcov košickú rozohrávačku Janu Vackovú, ktorá nastupovala s jednou výnimkou vždy v základnej zostave nášho celku. "Nevedeli sme, čo môžeme čakať, preto základným cieľom bol postup zo skupiny. Napokon sme mohli obstáť aj lepšie, mrzia niektoré prehry po vlastných chybách."

Azda najlepším zápasom Sloveniek bol rozhodujúci duel o postup do štvrťfinálovej fázy s Japonskom, ktorý vyhrali o dva body. Práve s ázijským štýlom si zmerali sily najčastejšie, lebo okrem spomínaného duelu narazili ešte dvakrát proti Taiwanu. "Boli to najdramatickejšie stretnutia. Doménou ázijských basketbalistiek je najmä streľba z diaľky a ich neuveriteľná rýchlosť, ktorá nám dala zabrať." Mimochodom, s Taiwanom naše v súboji o 7. priečku prehrali až po dvojnásobnom predĺžení.

Rusky ich vyprášili

Naopak, zápasom, na ktorý by chceli Slovenky rýchlo zabudnúť, bol ten proti favoritkám z Ruska. Tie ich vyprášili 79:36. "Bola to hanba. Rusky boli pod košom vyššie, a keď nám nešla ani streľba, znervózneli sme a robili sme potom už aj základné chyby," priznáva dirigentka hry.

Mení dres

Po návrate z Belehradu už Jana Vacková myslí na novú sezónu. Tú predchádzajúcu odohrala v BSS Košice, kde však pokračovať nebude. "Odchádzam. Nové pôsobisko ešte nemám, ale určite chcem ísť niekam do zahraničia," prezradila odchovankyňa košickej Cassovie.

FAKTY

Výsledky Slovenska na Svetovej letnej univerziáde: Základná skupina: Slovensko - Kanada 85:79, Austrália - Slovensko 73:63, Slovensko - Japonsko 90:88. Štvrťfinálová fáza: Slovensko - Rusko 36:79, Slovensko - Taiwan 65:75. O 5. - 8. miesto: Slovensko - Poľsko 65:75. O 7. miesto: Slovensko - Taiwan 76:79 po dvojnásobnom predĺžení.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.