Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Vacková v drese Dobrých anjelov

Nečakané. Jana Vacková momentálne háji farby Dobrých anjelov. (Autor: Róbert Berenhaut)
Sportnet|Publikované 1. sep 2009 o 22:00

V druhom prípravnom zápase basketbalistiek Dobrých anjelov Košice na novú sezónu sa v žlto-modrom drese znenazdajky objavila aj Jana Vacková. Zdravotná situácia v kádri majstra rozhodla, že klub sa zatiaľ na dva mesiace dohodol s touto rozohrávačkou, ktor

á bola aktuálne bez angažmánu.

KOŠICE. Odchovankyňa Cassovie naposledy pôsobila v inom košickom klube BSS, kde s ňou však zmluvu nepredĺžili, a tak si hľadala nového zamestnávateľa. Obzerala sa v cudzine, no napokon prekvapujúco skončila nateraz v tíme Dobrých anjelov.

Prešovská alternatíva

"Zháňala som si niečo v zahraničí a čosi bolo aj zo Slovenska. Dobrí anjeli sa dozvedeli, že ešte nič nemám, a navrhli mi túto kombináciu. Teda možnosť byť v tíme dva mesiace a potom, ak sa Jalčová vystrábi zo zranenia, by som mohla prejsť do Prešova," upresnila J. Vacková. Ako je známe, rozohrávačke Ivane Jalčovej sa opäť ozvali staré problémy s kolenom, a tak funkcionári nášho euroligového zástupcu boli nútení situáciu na rozohrávačskom poste operatívne riešiť. Zatiaľ na záskok.

Nechce byť do počtu

Pre Vackovú to môže byť výzva, veď ak by presvedčila, nikde nie je napísané na sto percent, že by po dvoch mesiacoch musela odísť. "Uvidíme, čo toto obdobie prinesie. Určite však je výzvou hrať za najlepší slovenský klub a ukázať, čo je vo mne. Nechcem byť len do počtu, ale stať sa platnou hráčkou v každom zápase, v ktorom dostanem možnosť."

Po jednom tréningu na zápas

Dvadsaťštyriročná basketbalistka sa začala so žlto-modrými pripravovať iba minulý štvrtok a hneď na druhý deň už absolvovala prípravný zápas práve proti svojmu bývalého klubu BSS. Dobrý anjeli v ňom vyhrali presvedčivo 93:59 a oplatili súperkám prehru 69:73 z prvého vzájomného duelu. "Samozrejme, po jednom tréningu s družstvom to nebolo ideálne. Navyše, doteraz som sa pripravovala len individuálne, takže nedostatky som cítila. Na to, že dva mesiace to so mnou bolo neisté, sa mi však hralo celkom dobre. Všetky dievčatá poznám, čiže v tomto smere nie je problém," dodala bývalá mládežnícka reprezentantka, ktorá sa tento rok vo farbách Slovenska predstavila aj na Svetovej letnej univerziáde.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.