Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

V Zürichu vyžrebujú dvojice play off MS, Hatalčík nemá tajné želanie

TASR|Publikované 3. feb 2006 o 13:49

Zürich/Bratislava 3. februára (TASR) - Slovenskí hádzanári budú pri nedelňajšom žrebe dvojíc play off MS 2007 v Nemecku, ktorý sa uskutoční o 11.00 v ...

Zürich/Bratislava 3. februára (TASR) - Slovenskí hádzanári budú pri nedelňajšom žrebe dvojíc play off MS 2007 v Nemecku, ktorý sa uskutoční o 11.00 v dejisku 7. ME v Zürichu, figurovať v druhom koši. Zverenci trénera Petra Hatalčíka sa o postup na svetový šampionát musia popasovať s jedným z ôsmich favorizovaných tímov z prvého koša, ich súperom môže byť Rusko, Slovinsko, Island, Poľsko, Ukrajina, Srbsko a Čierna Hora, Nórsko alebo Maďarsko. Prvé zápasy sú na programe 10.-11. júna, odvety o týždeň neskôr.

Slováci obsadili pri historickej premiére na európskom šampionáte po troch prehrách v "skupine smrti" v Bazileji 16. miesto a spoločne s Portugalskom a Švajčiarskom ich priradili do druhého koša k piatim víťazom skupín I. fázy - Rakúsku, Českej republike, Grécku, Švédsku a Rumunsku. Tréner Hatalčík nemá pred nedelňajším žrebom žiadne tajné želanie a všetkych potencionálnych súperov považuje za náročných. "Na ME vo Švajčiarsku sme sa mali možnosť opäť presvedčiť, že Európania momentálne vo svetovej mužskej hádzanej tvrdia muziku. Všetkých osem tímov v prvom koši má svoju silu a ťažko si vyberať nejakého schodného súpera. Želám si však aspoň protivníka, ktorého herný štýl nám bude sedieť. Mrzí ma, že v play off nemôžem počítať s Petrom Tumidalským. Jedna z našich opôr sa podrobí operácii kolena a nezahrá si pol roka. Do júna s najväčšou pravdepodobnosťou nebude zdravotne fit ani Stanislav Demovič," povedal Hatalčík.

Kormidelník slovenskej reprezentácie pozorne sledoval zápasy v skupinách nadstavbovej časti ME vo Švajčiarsku a neprekvapilo ho, že do semifinále postúpili Chorvátsko, Francúzsko, Španielsko a Dánsko. "Obhajcovia titulu Nemci si zahatali cestu do semifinále prehrou s Francúzskom v základnej skupine, Rusom šampionát nevyšiel podľa ich predstáv. Duely nadstavbovej časti plne potvrdili, že sme mali najťažšiu základnú skupinu, veď Nemecko, Francúzsko i Španielsko nestratili v druhej fáze turnaja ani bod. Z hľadiska slovenskej hádzanej je potešiteľné, že v dueloch proti superveľmociam sme si ako absolútni nováčikovia nepočínali o nič horšie ako Ukrajina či Poľsko," dodal Hatalčík.

br la

Súvisiace články