Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

V Župčanoch sa chystajú na šláger

Sportnet|Publikované 20. apr 2012 o 00:00

V piatej futbalovej lige, skupine Šarišskej, sa schyľuje k veľkému šlágru. Zápas medzi Župčanami a Raslavicami bude priamym duelom o prvé miesto v tabuľke.

ŽUPČANY.

Župčanom stačí na udržanie si prvého miesta aj remíza, keďže majú v tabuľke pred svojím prenasledovateľom dvojbodový náskok. V jesennej časti vyhrali v Raslavicich 2:0, čiže tie sa im teraz určite budú snažiť oplatiť túto prehru.

„Očakávam vyrovnané stretnutie. Raslavice hrajú štýlom, pri ktorom nedostávajú veľa gólov. Predpokladám teda, že ani teraz to nebude gólová prestrelka, možno rozhodne jeden presný zásah. Každopádne to bude zaujímavé a uvidíme, ako to dopadne,“ vraví útočník FK Župčany Mikuláš Kravec, ktorý sa spoločne s Jakubíkom v minulom kole gólovo podieľal na víťazstve svojho tímu v Chmiňanoch 2:0 a na svojom konte má v tejto sezóne už 14 gólov.

Župčany v domácom prostredí ešte nestratili ani bod a inkasovali len dva góly. Uvidíme, či heslo „môj dom-môj hrad“ bude v ich prípade platiť aj po nedeľňajšom šlágri s tabuľkovým susedom.

„Bilanciu z domácej pôdy si chceme udržať. Pred súperom však máme rešpekt. Napriek tomu verím, že vŠetky body ostanú doma,“ dodal M. Kravec, ktorý verí aj v solídnu divácku kulisu.

„Obyčajne u nás veľa priaznivcov nechodí, ale tie lepšie mužstvá zvyknú prilákať väčší počet. Azda aj teraz sa pri takom šlágri nazbiera aspoň dvojnásobný počet ako obyčajne.“

Stretnutie má v nedeľu úvodný výkop o 16. hodine.

Súvisiace články