Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

V zručnostiach All Stars vyhral výber Východu

Sportnet|9. feb 2004 o 00:00

ST. PAUL - Bez slovenskej účasti sa v noci na nedeľu odohrali pred zrakmi takmer dvadsaťtisícového publika v Minnesote v rámci 54. exhibície All Stars NHL tzv. Competition Skills, čiže súťaže zručností.


Scott Niedermayer z New Jersey Devils sa stal v súťažiach zručností cez All-Star víkend v Minnesote víťazom v súťaži o najrýchlejšieho korčuliara. FOTO - REUTERSHviezdou večera sa stal Jeremy Roenick z Philadelphie Flyers. Prispel k výhre výberu Východnej konferencie 13:6, suverénne vyhral súťaž o najpresnejšieho strelca a ešte predtým sa ospravedlnil rozhodcovi Blaineovi Angusovi.

Útočník hodil 13. januára v zápase proti Buffalu smerom k Angusovi plastovú fľašu ako reakciu na faul, ktorý ostal nepotrestaný. Roenicka zasiahla do tváre hokejka súpera, no rozhodca to nevidel.

„Nemôžem byť stále nekompromisný. Občas treba kašľať na hrdosť a ospravedlniť sa," povedal populárny „Džejár". Za svoj skrat dostal od vedenia súťaže dištanc na jedno stretnutie. „Veľmi často som na to myslel. Veď sme jedna veľká rodina a mali by sme tak vystupovať, aj vtedy ak niekto na chvíľu stratí nervy," cituje Roenicka agentúra AP. „Ospravedlňujem sa za tú fľašu, kamoš. Si výborný rozhodca a všetci by to mali vedieť," povedal Roenick Angusovi. Toho tieto slová príjemne prekvapili. Hneď potom Roenick vyhral súťaž v streľbe na terč po tretíkrát v kariére. Na zasiahnutie štyroch terčov potreboval iba štyri pokusy. Roenick tak vyrovnal historické počiny Raymonda Bourquea z rokov 1992 a 1993 i Marka Messiera zo sezóny 1996.

Najrýchlejším korčuliarom sa stal Scott Niedermayer. Obranca New Jersey a kapitán tímu Východu zvládol jedno kolo za 13,783 sekundy. O pár desatín tak predstihol Iľju Kovaľčuka - 13,934. Vlani vyhral Slovák Marián Gáborík. Dosiahol výborný čas 13,713. Gáborík sa stal druhým Slovákom s titulom najrýchlejšieho korčuliara, pred ním sa to dvakrát podarilo Petrovi Bondrovi (1997, 1999).

Výber Západu dominoval v kontrole puku. Svoj súboj vyhrala trojica Pavel Daciuk, Kimmo Timonen, Shane Doan. V individuálnej súťaži príjemne prekvapil mladík Rick Nash. Devätnásťročný útočník predčil kapitána Ottawy Daniela Alfredssona.

Najtvrdšiu strelu dosiahli hneď dvaja hráči. Puk z hokejky obrancu New York Islanders Adriana Aucoina i beka Montrealu Sheldona Sourayho dosiahol rovnakú rýchlosť 163,5 km/h. Minulý rok sa v tejto súťaži predstavil aj najvyšší muž NHL Zdeno Chára. Namerali mu 156,6 km/h, čo bol druhý najlepší pokus. Po siedmy raz vtedy vyhral Alan MacInnis.

Ďalšou disciplínou boli nájazdy trojíc na brankára, pričom každá formácia mala tri pokusy. Hráči každého výberu si museli pred ohrozením brankára dvakrát prihrať puk a až potom strieľať. V tejto súťaži opäť, i keď len tesne, vyhrali hráči Východu. Pričom brankári Dwayne Roloson z Minnesoty Wild a Roberto Luongo z Floridy nedostali ani gól.

Hráči Východu boli lepší i v samostatných nájazdov na brankára. Trom brankárom Západu dali spolu šesť gólov. Kým výber Západu skóroval iba štyrikrát.

Najlepším brankárom sa stal Roberto Luongo. Z 11 streleckých pokusov, sa rátajú samostatné nájazdy a nájazdy trojíc, dostal len jediný gól. Prekonal ho Bill Guerin z Dallasu.

Víťazi individuálnych disciplín inkasovali prémiu 4500 dolárov, druhý dostal 2250 dolárov. V kolektívnych súťažiach si každý člen víťazného tímu vyslúžil 2000 dolárov, kým z druhého tímu dostali účastníci po 1000 dolárov.

(sb, tasr)

Súvisiace články