Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V zostave na Turecko visia tri otázniky

Sportnet|Publikované 4. sep 2002 o 22:00

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ladislav Jurkemik si na včerajšej tlačovej besede po predpoludňajšom tréningu na štadióne Slovana

Bratislava pochvaľoval atmosféru vo vnútri kolektívu.

"Od pondelka je tichá, pokojná, hráči ako keby nabíjali baterku pred výbuchom. To je dobré znamenie. Na rozdiel od zrazov pred tohtoročnými prípravnými zápasmi, keď bol niekedy samotný futbal kdesi na druhom mieste, teraz nie sú pasívni, debatujú medzi sebou, snažia sa na tréningoch, radia sa, čo možno zlepšiť, zbytočne sa nerozptyľujú bočnými vplyvmi. Vidieť, že sa blíži dôležitá kvalifikácia majstrovstiev Európy. Pre niektorých chlapcov i pre mňa samotného bude premiérová," poznamenal hlavný kormidelník A-mužstva SR. Napriek tomu smerujú myšlienky už na sobotňajší duel na štadióne Ali Sami Yen v Istanbule. "Hráči necestujú do Turecka na popravu, idú robiť šport. My tam nemáme čo stratiť, môžeme len získať. Svet sa nezrúti, keď neuspejeme. Veľa sa už natrénovať nedá, hráči musia po víkendových ligových vystúpeniach dôkladne zregenerovať," poznamenal ďalej L. Jurkemik. Zdravotný stav všetkých hráčov je v poriadku, len kanonier Slovana Róbert Vittek skúšal nové kopačky a odniesli si to päty, na ktorých má otlaky. O základnej zostave na Turecko nemá kormidelník Slovenska ešte jasno. "Sú v nej tri otázniky, jeden z nich je na brankárskom poste. Záležať bude na viacerých okolnostiach. Rozmýšľam na vhodnom výbere na pravý okraj obrany, či v strede zálohy. Mojím zverencom každopádne oznámim zostavu až v deň stretnutia, s najväčšou pravdepodobnosťou však budeme hrať systémom 4-4-2 a nie 3-5-2," poznamenal lodivod slovenskej reprezentácie. Na otázku, kto by mal byť v Istanbule brankárskou jednotkou, L. Jurkemik skonštatoval: "Čontofalský v pondelok oznámil, že chce už po hernej absencii v Bohemianse trénovať naplno, a tak sa aj stalo. Zdravotne by mal byť v poriadku, rovnako aj Buček. Obaja sú to vyrovnaní gólmani. Až v piatok sa rozhodnem, koho z nich postavím do bránky."

Po pondelkovom podvečernom tréningu absolvovali futbalisti A-tímu tréning na Tehelnom poli a pozreli si aj video z nedávneho nevydareného zápasu v Olomouci proti Česku (prehra 1:4). V utorok bol na programe dvojfázový tréning na ihrisku Slovana a na ´rozptýlenie´ aj večerná návšteva amerického filmu Najväčšia hrozba. K zmene v štruktúre skôr naplánovaného prišlo v stredu. "Predpoludním sme na tréningu nacvičovali a zdokonaľovali herný systém, venovali sa streľbe a zakončeniu. Podvečer už neabsolvujeme tréningovú jednotku. Budeme sa venovať pozeraniu videozáznamu z duelov Turecka - z ich posledného prípravného proti Gruzínsku ako aj na svetovom šampionáte proti Brazílii a Kostarike."

Odlet výpravy A-tímu i dvadsaťjendnotky do Istanbulu je vo štvrtok 5.9. o 9.00 h z bratislavského letiska M. R. Štefánika.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.