Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

V Zlíne aj súboj Lukačina a Danove

Sportnet|Publikované 5. sep 2002 o 22:00

Michalovce/Zlín Po stredajších predohrávkach pokračuje medzinárodná ženská interliga (WHIL) stretnutiami druhého kola. Okrem premiéry rakúskeho Hypa

Niederősterreich vo WHIL púta pozornosť najmä súboj českého vicemajstra HC Zlín a Zekonu PSJ Chemkostav Michalovce. Tento zápas je považovaný za šláger druhého kola nielen preto, že to bude duel najväčších ašpirantov na národné prvenstvá, ale aj preto, že na lavičkách budú sedieť tréneri, ktorí ešte vlani kormidlovali jeden tím.

Vlaňajšiu sezónu začal v Michalovciach z pozície šéfa realizačného tímu Vladimír Danove, ktorý do metropoly Zemplína prišiel zo Šurian, kde doviedol tamojšiu Lokomotívu do najvyššej súťaže. Na trénerskej lavičke sa však dlho neohrial, ešte pred skončením základnej časti ho vymenil terajší michalovský kormidelník Michal Lukačin, ktorého dve kolá predtým určilo vedenie klubu za asistenta trénera Danove. "Boli sme spolu veľmi krátko a po tom, čom v Michalovciach skončil, sme sa ani nestretli. Ťažko sa mi k tomu vyjadruje, Michalovce sú pre mňa uzavretou kapitolou a zároveň najbližším súperom v lige," odvetil Vladimír Danove, ktorého sme zastihli v jeho zlínskej kancelárii. Už v prvom kole musel mať v zápase proti Chirane Medical Šurany zvláštne pocity, keďže ani odtiaľ sa neporúčal práve v najlepšom. Teraz proti Michalovciam to bude mať rovnaké, neskôr proti Nitre a Partizánskemu, taktiež jeho bývalým celkom, o čosi ľahšie. "Klamal by som, keby som tvrdil, že tieto súboje vnímam rovnako ako ostatné. Pre mňa je výhoda, že všetky spomínané celky dôkladne poznám, hoci práve Šurany, ale najmä Michalovce prešli v poslednom čase výraznou kvalitatívnou obmenou. Pre nás je však jediným cieľom víťazstvo," vyhlásil V. Danove, ktorého však mrzí strata domáceho prostredia. Kvôli hokejovému turnaju Pragobanka cup v Zlíne totiž stretnutie odohrajú v neďalekých Otrokoviciach.

Na stretnutie so Zlínom, ale aj svojim spolužiakom zo štúdia trénerskej jednotky, sa teší aj kormidelník Zekonu Michalovce Michal Lukačin. "Keby ste mi nepovedali, že na lavičke súpera bude Vladimír Danove, tak mi to ani na um nepríde. Absolútne ma to nezaujíma, lebo moju myseľ zamestnáva predovšetkým náš výkon. Od neho sa budú odvíjať naše šance v tomto zápase a od neho bude závisieť aj to, ako sa prejaví súper," mienil tréner Michal Lukačin, ktorý sa musí vysporiadať so slabšou informovanosťou o aktuálnej sile súpera. Kolektív, v ktorom nie je ani jedná profesionálka, kým v Michalovciach ich je šestnásť, sa stal vlani vicemajstrom českej extraligy, takže určite nebude slabý. "To si ani nepripúšťame, súpera v žiadnom prípade nepodceníme. Skúšali sme už zopár herných variant, ktoré, verím, v sobotu zaberú. Čaká nás dosť nahustený program, keďže po sobotňajšom súboji v Otrokoviciach, hráme hneď v stredu proti Duslu Šaľa. Verím, že to zvládneme," dodal M. Lukačin.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.