Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

V zjazde Miller prezradil recept frustrovaným Rakúšanom

TASR|Publikované 1. dec 2006 o 22:34

Beaver Creek 1. decembra (TASR) - Domáci lyžiar Bode Miller vyhral v piatok večer SEČ druhý zjazd sezóny alpského Svetového pohára v americkom Beaver ...

Beaver Creek 1. decembra (TASR) - Domáci lyžiar Bode Miller vyhral v piatok večer SEČ druhý zjazd sezóny alpského Svetového pohára v americkom Beaver Creek. Na technicky i fyzicky náročnej trati "Birds Of Prey" (Draví vtáci) za hustého sneženia, čiastočnej hmly a prítmia 29-ročný majster sveta slávil svoj 22. triumf pod hlavičkou SP.

Druhé miesto obsadil s mankom 15 stotín Švajčiar Didier Cuche, tretí bol ďalší Američan Steven Nyman (+0,33). Na čele klasifikácie kráľovskej disciplíny je po dvoch súťažiach Marco Büchel z Lichtenštajnska, v celkovom poradí SP si vedenie udržal Talian Peter Fill. Súťaž bola sklamaním pre Rakúšanov, reprezentanti krajiny alpskej veľmoci sa už v treťom zjazde za sebou nedostali na stupne víťazov, rátajúc aj finále uplynulej sezóny.

Miller v náročných podmienkach najlepšie skĺbil pretekársku dravosť s umným a čo najpokojnejším vykĺzavaním tiahlych zákrut. "Išiel som v niektorých pasážach agresívne, ale musím povedať, že kľúčová je koncentrácia na svah. Ak chce pretekár v takejto konkurencii a na takejto zjazdovke skončiť medzi piatimi najlepšími, nesmie zaváhať a musí trať ovládať. Ja mám výhodu, že ju poznám, je mi blízka, jednoducho mi sedí," konštatoval do prenosových kamier Miller, ktorý "dravých vtákov" skrotil aj pred dvoma rokmi. Jeho druhý triumf na obdivovanej trati je zároveň jeho 48. pódiovým umiestnením v pretekoch SP a náplasťou za zbabraný štvrtok. V superkombinácii vyhral tiež zjazd, ale v slalome, ako už tradične, vypadol po pár bránkach.

Výsledky zjazdu v Beaver Creek: 1. Bode Miller (USA) 1:46,15, 2. Didier Cuche (Švajč.) +0,15, 3. Steven Nyman (USA) +0,33, 4. Peter Fill (Tal.) +0,38, 5. Michael Walchhofer (Rak.) +0,97, 6. Kurt Sulzenbacher (Tal.) +1,03, 7. Marco Büchel (Licht.) +1,31, 8. Scott Macartney (USA) +1,32, 9. Mario Scheiber (Rak.) +1,38, 10. Marco Sullivan (USA) +1,45

Poradie v zjazde (po 2 súťažiach): 1. Büchel 136, 2. Cuche 125, 3. Fill 110, 4. Miller 102, 5. Manuel Osborne-Paradis (Kan.) 84, 6. Nyman 74

Celkové poradie SP (5): 1. Fill 184, 2. Cuche 154, 3. Büchel 146, 4. Aksel Lund Svindal (Nór.) 141, 5. Scheiber 131, 6. John Kucera (Kan.) 126