Piatok, 15. októbra, 2021Meniny má Terézia

V Žiline vypredané, na čiernom trhu vraj lístky za 2000 Sk

SITA|12. aug 2003 o 10:48

ŽILINA 12. augusta (SITA) - Na futbalistov MŠK Žilina čaká v stredu o 20.15 h historický súboj, keďže na štadióne pod Dubňom sa v dueli 3. predkola Ligy majstrov 2003/2004 predstavia proti zverencom trénera Milana Lešického hráči anglického veľkoklubu FC

Chelsea. Potešiteľné je, že napriek zdraženiu cien vstupeniek v porovnaní s nedávnym domácim stretnutím 2. predkola LM proti Maccabi Tel Aviv (proti izraelskému tímu stáli lístky 100 a 200 Sk, teraz proti Chelsea na severnú a južnú tribúnu 300 Sk a na západnú a východnú tribúnu 700 Sk), bol záujem priaznivcov obrovský. Isté je, že v Žiline bude v stredu večer vypredané, štadión s kapacitou 6311 sedadiel zaplnia priaznivci do posledného miestečka. "Pre našich fanúšikov, ktorí nebudú môcť z finančných a kapacitných dôvodov vidieť na vlastné oči stredajší zápas, bude na vedľajšej ploche neďaleko hlavného ihriska pri telocvični oproti západnej tribúne pripravená veľkoplošná obrazovka s najväčšími možnými rozmermi 3x4 metre. Duel na nej bude môcť vidieť dalších viac ako tritisíc ľudí," povedal pre agentúru SITA generálny manažér MŠK Žilina Karol Belaník.

Zaujímavé je, že vypredať žilinský štadión na stredajší zápas sa podarilo prakticky za pár minút aj bez predpredaja lístkov, ktorý vedenie MŠK avizovalo na pondelok 11.8. o 10.00 h. Už v nedeľu 10. augusta večer pred 20.00 h sa pred pokladňami štadióna začali vytvárať rady žiadateľov o vstupenky, a to aj z iných miest ako Žiliny. V pondelok predpoludním sa však z úst správcu štadióna Tibora Tavača dozvedeli prítomní fanúšikovia pre nich veľmi smutnú a šokujúcu novinu - na stredajší pohárový duel lístky jednoducho nie sú, pretože je už vypredané. Odozva prítomných ľudí najmä na adresu výkonného prezidenta MŠK Žilina Jozefa Antošíka a generálneho manažéra spod Dubňa Karola Belaníka vraj bola veľmi negatívna. Aj žilinský Fun Club údajne obdržal "iba" 100 lístkov, čo je nižší počet, aký jeho členovia očakávali. Podľa informácii agentúry SITA boli žilinskí fanúšikovia dosť znechutení, keď sa do obehu dostalo údajne iba niekoľko lístkov. Futbaloví špekulanti vraj vykúpili väčšinu lístkov na tento zápas a teraz ich ponúkajú na čiernom trhu približne v hodnote 2000 korún.

Podľa správ kompetentných činovníkov i nedávnych informácii na internetovej stránke futbalového klubu zo Žiliny bol o vstupenky na stredajší súboj proti FC Chelsea aj za ich zvýšenú cenu mimoriadny interes. Majiteľom permanentiek boli lístky garantované už dopredu, časť vstupeniek pripadla tradične sponzorom, VIP hosťom, určitú kvótu musela dostať aj anglická strana, niečo dostali odberatelia, ktorí v predstihu poslali svoje objednávky. "Na našom štadióne vyhradíme fanúšikom anglického klubu osobitný sektor A, ktorý má celkovú kapacitu 586 miest. Bude mať samozrejme samostatný vstup, WC i prístup k občerstveniu. Bezpečnosť na štadióne musí byť zachovaná. Robíme všetko preto, aby sa Angličania nemali možnosť stretnúť so slovenskými priaznivcami. Ďalšou požiadavkou z anglickej strany bolo 20 tzv. VIP vstupeniek a 50 lístkov na ´lepšie miesta´. Na oplátku poskytnú takéto vstupenky žilinskému klubu zástupcovia Chelsea pri odvetnom súboji na Stamford Bridge," uviedla pre agentúru SITA pracovníčka organizačného výboru zo spoločnosti Tento a.s. Mária Benedeková a dodala: "Kapacita štadióna je tesne nad šesťtisíc ľudí. Ďalšie sedadlá sme samozrejme museli vyhradiť novinárskej obci. Zápas by malo vidieť na štadióne spolu 85 slovenských a zahraničných žurnalistov ako aj 25 fotografov. Okrem novinárov zo Slovenska a Anglicka sme vyhoveli žiadosti o akreditáciu aj pre mediálnych pracovníkov z Ruska, Poľska a Českej republiky. Z Britských ostrovov sa už do pondelka akreditovalo 27 pracovníkov médií, v tomto počte sú zarátaní nielen píšuci novinári, ale aj predstavitelia rozhlasových a televíznych spoločností. Niektorí zástupcovia novinárskej obce z Anglicka prídu ešte po vlastnej osi, celkový počet žurnalistov z ostrovov by mal byť tridsaťpäť."

Súvisiace články