Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

V Žiline spolu 85 novinárov, aj z Ruska, Poľska a Česka

SITA|11. aug 2003 o 13:59

ŽILINA 11. augusta (SITA) - Futbalisti MŠK Žilina nastúpia v stredu 13.8. o 20.15 h v prvom zápase 3. predkola Ligy majstrov 2003/2004 proti anglickému veľkoklubu FC Chelsea. Na štadióne klubu spod Dubňa sa očakáva nielen výborná divácka kulisa, ale aj po

četné zastúpenie novinárskej obce. V hľadisku nebudú s určitosťou chýbať ani manažéri a agenti, ktorí zastupujú rôzne kluby i hráčov. "Zápas by malo vidieť na štadióne spolu 85 slovenských a zahraničných novinárov ako aj 25 fotografov. Okrem žurnalistov zo Slovenska a Anglicka sme vyhoveli žiadosti o akreditáciu aj pre novinárov z Ruska, Poľska a Českej republiky. Stretnutie bude samozrejme sledovať aj delegovaný zástupca z Európskej futbalovej únie UEFA, ktorý by mal byť z Írska," informovala agentúru SITA pracovníčka organizačného výboru v Žiline zo spoločnosti Tento a.s. Mária Benedeková.

Podľa jej slov sa na stredajší pohárový zápas v Žiline už akreditovalo 27 pracovníkov anglických médií. "V tomto čísle sú započítaní nielen píšuci novinári, ale aj predstavitelia rozhlasových a televíznych spoločností. Niektorí zástupcovia novinárskej obce z Anglicka prídu ešte po vlastnej osi, celkový počet žurnalistov z ostrovov by mal byť tridsaťpäť," doplnila ďalej M. Benedeková.

Súvisiace články