Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V ženskej hokejovej reprezentácii trinásťročná Košičanka Brémová

Sportnet|Publikované 23. nov 2005 o 23:00

Košice Až sa tomu nechce veriť, ale v seniorskej hokejovej reprezentácii žien pôsobí aj jedna trinástka! Košičanka Barbora Brémová je síce na

základnej škole stále len siedmačkou, no v národnom tíme sa na to nik nepozerá, tam sa už zaradila medzi podstatne staršie baby. V družstve trénera Miroslava Karafiáta má už stabilné miesto, nechýbala ani na predchádzajúcich zrazoch. A pozvánku dostala aj teraz. Slovenky čakajú tri stretnutia s národným celkom Česka. V troch priateľských zápasoch v moravskom Hodoníne sa stretnú so súperom, ktorý hrá v I. divízii majstrovstiev sveta, teda o kategóriu vyššie ako slovenské hráčky.

Trinásťročný talent už atmosféru sústredení a reprezentačných previerok pozná. Táto Košičanka bola v kolektíve, ktorý zdolal účastníka A-kategórie mastrovstiev sveta. pravda Švajčiarsko k nám poslalo len rezervný tím, ktorý utrpel tri prehry - 1:6, 1:2 a 2:6. S prvodivíznymi Francúzkami mali Slovenky na ich pôde vyrovnanú bilanciu - prehrali 4:6, remizovali 2:2 a vyhrali 2:1.

Barbora hráva v obrane, neprekáža jej, že spoluhráčky majú v nejednom prípade aj viac ako raz toľko ako ona. "Druhá najmladšia hráčka má sedemnásť. Niektoré baby už mali tridsiatku, najstaršia má 34. Ale ja to tak vôbec nevnímam: Veď nie je rozhodujúce kedy ste sa narodili, ale čo dokážete na ľade," predostrela svoju filozofiu, ktorá ju ženie vpred.

Ani teraz necestovala do Bratislavy s tým, že privonia k reprezentácii. Chce byť jej platnou súčasťou. "Nastupujem v druhej obrannej dvojici. Na ľad chodím často. Skúsenosti ešte len zbieram, ale snažím sa ich nahradiť bojovnosťou. Môžem sa porovnávať s ostatnými. hoci silovo sú na tom občas lepšie."

V nároďáku ju staršie kolegyne usmernia nielen na ľade. Aj mimo neho má pravidelný "pedagogický" dozor. V reprezentácii sú aj teraz tri učiteľky. A tak aj má s kým riešiť školské povinnosti. "Trochu mi s nimi pomáha Martina Frantová. Ak mám dobrať nejakú látku, tak rada poradí," vraví na adresu 34 - ročnej brankárky z Popradu.

Stále hráva s chlapcami

Hokeju Barbora Brémová venuje osem rokov. Od samého začiatku trénuje i hráva v Košiciach s chlapcami. Momentálne je u siedmakov, ktorých vedie Vladimír Svitek. "Som v prvej obrannej formácii," pochválila sa nám. "Už som si za tie roky na chalanov zvykla a myslím, že aj ona na mňa. Neberú ohľad na to, že som baba, a ja by som ani nechcela, keby ma brali ináč, nech idú naplno. Nie som predsa žiadna panenka. Stále zvládam to isté, ako ostatní." Keď sme sa jej opýtali v čom je v porovnaní s rovesníkmi lepšia a v čom horšia, po chvíli odvetila: "Možno mám trochu horšiu strelu, ale v inom nezaostávam. No a v korčuľovaní som dokonca často lepšia, mojou prednosťou je rýchlosť," zamyslela sa hráčka HC Košice deň pred prvým duelom s reprezentáciou Česka.

Chce na MS i olympiádu

Barbora Brémová, jedna z dvoch Košičaniek v ženskej hokejovej reprezentácii (druhou je v Slovane pôsobiaca Petra Jurčová) má smelé plány. S národným tímom by chcela pochodiť svet, vrcholné podujatia a dosiahnuť dobré výsledky. "Na budúci rok sú majstrovstvá sveta, verím, že si na nich zahrám. No a potom aj na ďalšej olympiáde. Do Turína sa naše neprebojovali, ale na ďalšiu olympiáda sa hádam dostaneme. To by som už mohla mať osemnásť," s úsmevom prehodila ambiciózna hokejistka.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.