Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

V zemplínskom derby vyhralo Strážske

Kráľovský Chlmec v Strážskom neuspel. V strede s číslom 11 strelec úvodného gólu Miroslav Karafa. (Autor: Lukáš Mano)
Sportnet|Publikované 27. aug 2012 o 22:00

Nad tradičným rivalom zvíťazilo najtesnejším rozdielom 2:1 a v tabuľke poskočil na piatu priečku. Chlmčania sú štvrtí.

STRÁŽSKE. V nedeľňajšom stretnutí 6. kola V. ligy skupiny Juh medzi domácim ŠK Strážske a TJ Slavoj Kráľovský Chlmec si diváci vychutnali vyrovnaný zápas s gólovými príležitosťami na jednej i na druhej strane. Z výhry 2:1 (1:0) sa po deväťdesiatich minútach tešili Strážania. Hostia si však mohli vystrieľať remízu.

Tímy zo Zemplína mali pred zápasom jasné ciele. Kým domáci sa nechceli uspokojiť s ničím iným ako výhrou, hosťom stačil bod. Strážanom chýbal na lavičke lodivod, ale hráčov to očividne nezlomilo. Rastislav Tomovčík sa v nedeľu vracal z dovolenky v zahraničí.

Prvá desaťminútovka patrila domácim. Tých ťahal dopredu najmä Miroslav Karafa, ktorý sa zaskvel skvelým výkonom. Už v 11. minúte pohrozil nebezpečnou hlavičkou, ktorá smerovala nad bránku gólmana Fekeho. O chvíľu sa predviedli aj Chlmčania. V 14. min. musel strelu Tomáš Battu zneškodňovať Komenda. Z následného rohu mohol padnúť gól do domácej siete, zmätok pred bránou hasili na bránkovej čiare stopéri.

Ťahúň Strážskeho Karafa korunoval svoj výkon v prvom polčase gólom. Skóre otvoril v 18. minúte. Od oboch celkov sa diváci do polčasovej prestávky nedočkali takmer žiadneho vzruchu.

Chlmec takmer s bodom

Do druhého dejstva nastúpili celky v pomalšom tempe. Chlmčania sa snažili zmazať jednogólové manko, obliehali Komendovu bránku, ale gól nevsietili. Naopak ďalší klinec do rakvy im v 66. minúte uštedril nevýrazný útočník Vladimír Vali.

Fanúšikov hostí rozjasal 3 minúty pred koncom hracej doby Peter Bacskai, keď po peknej postrannej akcii znížil stav stretnutia na 2:1. Pre domácich sa mohlo všetko ešte viac skomplikovať. Tesne pred koncom zápasu im dochádzali sily a namiesto futbalu sa na trávniku viac venovali rozsudkom hlavného rozhodcu. Bacskai takmer vyrovnal stav zápasu, ale z piatich metrov vypálil do miest, kde stál brankár Komenda, ktorý Strážskemu ustrážil tri body.

Po skončení stretnutia vzplanuli vášne domácich usporiadateľov a hosťujúcej lavičky. Osočovanie a nadávky boli od férovej hry na míle vzdialené.

„Chlapci sa snažili, ale urobili sme dve veľké chyby, po ktorých sme inkasovali,“ zhodnotil výkon Kráľovského Chlmca lodivod Marek Eštok.

„S predvádzanou hrou však nemôžem byť spokojný. Chceli sme získať aspoň bod, pretože nás doma čakajú ťažké zápasy. Žiaľ, nepodarilo sa. Hra sa odvíjala v strede ihriska, nie pred šestnástkami, ako by som si prial. Bol to veľmi slabý výkon.“