Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

V zemplínskom derby víťazne Humenné

Sportnet|Publikované 12. nov 2006 o 23:00

Prvá futbalová liga pokračovala 20. kolom. V zemplínskom derby padol jediný gól. Humenné využilo výhodu domáceho prostredia a Michalovce zdolalo 1:0.

Prešov nepresvedčil ani s Podbrezovou. Pred zrakmi svojich divákov uhral len bezgólovú remízu. Naplno bodovala košická rezerva, ktorý zvíťazila v Turčianskych Tepliciach. Béčko MFK zdolali posledné mužstvo 2:1.

Prešov Podbrezová 0:0

Ján LEŠKO

Prešov - Domáce trápenie Prešovčanov pokračovalo aj v zápase so "železiarmi". Tatran bol jasným papierový favoritom aj v tomto dueli. Lenže táto rola zeleno - bielym zjavne nesvedčí. V prvých minútach síce súpera pritlačili. Gegič posielal zľava lopty do šestnástky, no jediný hrotový hráč Prešova zahadzoval. V jednom prípade, hoci mal čas a priestor loptu spracovať, hlavičkoval unáhlene nad. Potom vystrelil, vlastne len kopol do lopty a tá sa ledva dokotúľala vedľa brány... Hanáka v bráne hostí skúšal Šafranko. Po jeho prihrávke Macko obišiel aj brankára. Z ťažkého uhla trafil ešte do priestoru brány, ale spred opustenej svätyne hlavičkoval do bezpečia Kentoš. Najväčšia šanca zápasu. Tempo postupne opadlo a hra sa odvíjala medzi šestnástkami. Prešov územnú prevahu mal. Avšak len platonickú a pritom si musel dávať pozor na kontry hostí. V 35.minú hľadisko zatlieskalo technickým kúskom kapitána Macka, po ktorých na prihrávku Pribula nedočiahol. O tri minúty neskôr ratoval pred Chomistekom Stefanovič. Druhý polčas začal nevydareným streleckým pokusom Iskru, ktorý skončil nie za bránkovou, ale za postrannou čiarou ihriska... O chvíľu zase pálil agilný Macko. Cieľ však tiež minul. Rovnako ako efektnými "nožničkami" v 77.minúte. Výkon bez nápadu, len snaha nejako dotlačiť loptu do siete priniesla s blížiacim sa záverom zvýšený tlak, pribudlo aj ďalších streleckých pokusov, no ani jeden z nich sa neujal. Strely Macka a Iskru Hanák vyrazil na roh. Na druhej strane po ďalšej kontre ratoval Stefanovič. Tatran sa tak zase raz doma vytrápil. Na očakávanú obrannú taktiku súpera nič nevymyslel, akoby hral bez útoku, a aj z druhej vlny zakončoval sporadicky a zväčša nepresne. To už nebolo o futbalovom šťastí, skôr o futbalovej neschopnosti.

Štatistika:

Pred 639 divákmi rozhodoval Šuniar. ŽK: Čep, Šafranko, Volf, Stefanovič Chomistek, Murín. 1.FC Tatran: Stefanovič Volf, Hrabáč (54.Brown), Čep, Josl Pribula, Prekop, Šafranko (46.Andraščík), Gegič (64.Zahradník) Macko Iskra. ŽP Šport: Hanák Ľ. Ličko, Gajdošík, Kentoš, Konček T. Pančík, V. veselý, Kucka, Šrobár (70.Murín) Haviar (90.Chrenovský), Chomistek.

HUMENNÉ - MICHALOVCE 1:0 (0:0)

(mšk)

Humenné - V zemplínskom derby prvý polčas obojstranne opatrný a pre diváka miestami až nezáživný. Hostia sa snažili o maximálne pokrytie Zvaru a pozor si dávali aj na kanoniera Šoltísa. Čakali na brejk, ktorý sa naskytol Bačíkovi v 19. min., ale Šimko ho vkĺzačkou do zakončenia nepustil. V 20. min. priesla vzruch ďalekonosná strela Zvaru, ktorý vypálil bez prípravy z 30 metrov a Rodinger stojaci na hranici päťky iba sledoval loptu tesne vedľa šibenice. Podobný pokus prišiel aj v 30. min., keď priamy kop zakončil Hanc. Keď po rohu nedotlačil loptu do brány Kuzma, šlo sa do kabín. Po prestávke sa obraz hry zmenil. Hneď v 46. min. vnikol do šestnástky Šoltis, ale Rodinger včasným vybehnutím ratoval. Domáci súpera zatlačili a prišli aj ďalšie šance. V 58. min. Bellák zo 14 metrov mieril presne k žrdi, ale gólman MFK Zemplín vytiahol bravúrny zákrok, rovnako aj v 63. a 64. min., keď reflexívne nohami zneškodnil tutovky Belláka i Šoltísa. Gól visel vo vzduchu a prišiel hneď o minútu. Zvara vysunul Kuzmu, ktorý v šestnástke pred Rodingerom zvolil prihrávku na osamoteného Belláka, ktorý do prázdnej brány skóroval. Hneď v 67. min. mieril tesne vedľa šibenice Tírer, po spätnej prihrávke Michala Pyrku zle trafil loptu Šoltís a pri tutovke Belláka sa opäť vyznamenal Rodinger. V 78. min. po rohovom kope nastrelil Bellák z blízka ľavú žrď a po opakovanej štandardke hlavička Kupca tesne minula bránu. Záver bol dramatický. V 89. min. prenikajúce Opielu obrana MFK zastavila faulom, no rozhodca sa rozhodol ukázať žltú kartu pre hráča 1. HFC a v nadstavenom čase po rýchlom brejku Jevlanov dokonca skóroval, ale radosť hostí zastavil verdikt asistenta.

Gól: 65. Bellák. Žlté karty: Hanc, Šoltis, Šimko, Bellák, T. Opiela - Jevlanov, Rodinger. Pred 820 divákmi rozhodoval Chmura. 1. HFC: Fedor - Ma. Pyrka, Rad. Šimko, Hanc, Kupec - B. Kuzma, T. Opiela, Zvara, Mi. Pyrka - Lapšanský (19. Bellák, 90. Gavaľa), Šoltis. Tréner J. Valkučák. MFK Zemplín: Rodinger - Ruiz Murillo, Chovan, Smrek (48. Marec), Devečka - Ruskovský, Hreško, Tírer, Šitov - Jevlanov, Bačík (65. Dolmo Ramirez). Tréner L. Molnár.

Turč. Teplice - Košice B 1:2 (0:2)

Turčianske Teplice - Výkon domácich v prvom polčase divákov rozladil. Hrali vlažne, nepresne a zakončenie bolo žalostné. Súper z Košíc sa lepšie pohyboval a kombinoval. Prvý gól padol po strele Zajaca spoza šestnástky. Keď po rohovom kope Gajdoša najvyššie vyskočil Kováč a hlavičkoval loptu do siete, nikto neveril, že sa mužstvo z Turca ešte spamätá. Po druhom góle vystriedal Machoviča Matkobiš a odvtedy sa rezerva Košíc do gólovej šance nedostala. Akoby hralo "iné" domáce mužstvo. Teplice znížili Kravárikom z pokutového kopu po faule Tótha na prenikajúceho Kolena. Gajdoš rovnakú šancu po ruke Kravárika nevyužil.

Góly: 70. Kravárik (11 m) - 8. Zajac, 27. Kováč. ŽK: Šavol, Jeťko - Hanzuš, Tóth, Janič. Pred 220 divákmi rozhodoval Fajčík. TURČ. TEPLICE: Machovič (34. Matkobiš) - Šovčík, Kravárik, Ždimera (46. Letrik), Šavoľ - Kempný, Pravňan, Hoferica, J. Koleno - Jeťko, Privitzer (67. Bajza). KOŠICE B: Vojtaško - Džogan, Kováč, Sciranka, Hanzuš - Tóth, Zajac, Labun, Janič (69. Hanzel), Gajdoš - Líška (57. Juhár).

NAJLEPŠÍ STRELCI

(jb)

11 gólov: Pisár (R. Sobota)

10 gólov: R. Tomko (R. Sobota)

9 gólov: Plichta (Zl. Moravce), Šoltís (Humenné)

7 gólov: Bačík (Michalovce), M. Jeťko (Turč. Teplice), Kentoš (Podbrezová), Lancz (Šaľa)

6 gólov: Lapšanský (Humenné), Uzola (Močenok), ,Bernath (Močenok), atď.

PROGRAM 21.KOLA

Sobota 18. novembra o 13.00: Podbrezová - Rim. Sobota, Michalovce - Prešov, Šaľa - Turč. TepliceKošice B - Humenné, Zl. Moravce - Močenok Lučenec - Dun. Streda.

Zostávajúce výsledky:

Lučenec - Zlaté Moravce 0:0. ŽK: 43. Balát (Zlaté Moravce), rozhodovali: Šimon - E. Cuninka, Košecký, 853 divákov.

Močenok - Šaľa 1:1 (0:1). Góly: 70. Pavlovič (11 m) - 26. Lancz, ŽK: 30. Pavlík, 40. R. Paľo, 45. Dojčan, 57. Pavlovič - 69. Mikla, rozhodovali:

Ježík - Ádám, Bobko, 980 divákov.

D. Streda - R. Sobota 3:0 (2:0). Góly: 2. Olejník, 41. P. Ďurica, 49. Zlacký, ŽK: 83.

Tomašovič - 19. Šimonovič, rozhodovali: Šulgan - Poláček, Horák, 895 divákov.